65 yaşında ama görenleri kendine hayran bırakıyor

Zonguldak'ta yaşayan 65 yaşındaki Aziz Çamurcu, yaşına rağmen yaptığı sportif hareketler ile görenleri kendine hayran bırakıyor.Spor hayatına 15 yaşında başladığını belirten Aziz Çamurcu, yaptığı spor ile gençler tarafından ilgi gördüğünü kendi yaşıtlarının kahvehanelerde zaman harcadıklarını ifade etti.

Spor salonunda ağırlık çalışan Çamurcu, sağlıklı yaşam için spor yapmaya devam edeceğini belirterek şunları söyledi; ''Spora 15 yaşında başladım. Ortaokulda atletizmle start vererek sonrasında basketbol ve  hentbol dallarında yarıştım. Kulüplerde yakın zamana kadar oynadım sporu bırakamadığım için Cenk hocayla tanıştım ve hoca sayesinde 5 yıldır aralıksız vücut geliştiriyorum. Gençlerin kendilerinin benle kıyaslaması çok hoşuma gidiyor tabi gurur duyuyorum yani onları spora teşvik ediyorsam ne mutlu bana. Spor yaptığım için çok zindeyim yani spor yapmadan duramıyorum şimdi bu yaşta benim yaşımdakiler bakıyorsunuz çoğu kahvede orda bur da oturuyor. Vücudumu sağlığımı korumak için devamlı spor yapmak zorundayım. Bazen hareketleri yaparken zorlandığım anlar oluyor. Ancak Cenk hoca sayesinde spor salonunda aletlere alıştığım için rahat bir şekilde konsantre olabiliyorum.''

''65 YAŞINDA GENÇ DELİKANLI''

Spor salonu işletmecisi Cenk Karalı, yaşına rağmen 30 kilo ağırlık aletlerini rahatça kaldırabildiğini ve gençlerin Aziz Çamurcu'yu hayranlıkla izlediklerini ifade ederek; ''Spor salonunda 17 ile 25 yaş arası yoğunluk olduğundan insanlar genelde şaşırıyor. Aslında şaşırılmaması gerekir ama çok fazla 60 yaş üstü 50 yaş üstü sporcular çok fazla olmadığından dolayı yadırganabiliyor. Acaba yapacak mı? Devamını getirecek mi? Tabi bilmiyorduk ki, 5 senedir bur da sporla iç içe olacağını tahmin edemezdik. 5 yıldır spor geçmişi de olduğu için iyi bir antrenman çıkarıyoruz ve bir çok insana örnek olması gerekiyor ama işin daha ince bir detayı daha var oda 14-15-20 yaş  gençlerin yarışması Aziz ağabey yani 65 yaşındaki genç delikanlı diyebiliriz. Kendisine 25 yaşındaki bir sporcunun '30 kilo nasıl kaldırabiliyorsun biz kaldıramıyoruz' şeklinde sorular geliyor. Azminden dolayı kutluyor gençlere örnek teşkil etmesi gerektiğini düşünüyorum'' dedi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 20:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER