Zonguldak'ta ittifak! Hangisi çekilecek? Hamdi Ayan mı? Ömer Selim alan mı?

KP ve MHP'nin yerel seçimlerde gerçekleştirecekleri Cumhur İttifakı, iller bazında genişliyor. MHP Çanakkale İl Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Hakan Pınar, genel merkez ile görüşmeleri sonucu adaylıktan çekildiğini açıkladı. Önümüzdeki saatlerde Giresun, Bolu, Sinop, Edirne, Kırklareli, Yalova, Zonguldak gibi illerde de ittifak kapsamında MHP'nin adaylarını geri çekeceği öğrenildi.

Zonguldak'ta ittifak! Hangisi çekilecek? Hamdi Ayan mı? Ömer Selim alan mı?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, bu sabah ikinci kez bir araya gelerek ittifak görüşmesi gerçekleştirdiler. Akşam saatlerinde ise Sadir Durmaz, bazı illerdeki adaylar ile görüştüğünü ve bu adayların geri çekildiklerini söyledi. Durmaz’ın çekilen adaylara ‘ittifaka’ uyulması talimatı verildiği de belirtildi.

İLK İL ÇANAKKALE OLDU

MHP Çanakkale İl Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Hakan Pınar, genel merkez ile görüşmeleri sonucu adaylıktan çekildiğini açıkladı. Pınar, sosyal medya hesabın yaptığı paylaşımda AKP’nin adayını destekleyeceklerini belirterek şu ifadeleri kullandı; “Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Sadır Durmaz beyefendinin verdikleri talimatlar doğrultusunda İl Merkezi Belediye Başkanlığında Cumhur İttifakı Adayı Sayın Ayhan Gider desteklenecek olup, Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Edip Semih Yalçın beyefendinin talimatları doğrultusunda İl Başkanlığı görevine devam etmemiz uygun görülmüştür. Kamuoyunun bilgisine saygı ile duyurulur.”

Önümüzdeki saatlerde Giresun, Bolu, Sinop, Edirne, Kırklareli, Yalova, Zonguldak gibi illerde de ittifak kapsamında MHP’nin adaylarını geri çekeceği öğrenildi.

Kaynak: Sözcü

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 11:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Karadeniz
Karadeniz - 1 yıl Önce

Yaziklar olsun hamdi ayan durursa oyumuz onun yok durmassa inadina chp vericem oyumu cumhuriyet ulkesinde kimse nere oy verecegime karar vermemeli hadi tamam genel secimde ittifagi anliyoruz yerel secimde ne rezillik

Murat Avcı
Murat Avcı - 1 yıl Önce

Ittifaka oy yok oyum Hamdi Ayhana ittifak diyorlar cebimizde para kalmadı iş yok ne ittifakı oyum Hamdi Ayhana

kazım
kazım - 1 yıl Önce

çekilmesi gereken Selim akan. zaten parti de oy vermiyor kendisine

Zonguldak
Zonguldak - 1 yıl Önce

Zonguldak madencinin dır madencinin kalacak belediye başkanı hamdi ayan olacaktır Allahın izniyle

Alan değil ayan
Alan değil ayan - 1 yıl Önce

Şu bi gerçek parti içinde il başkanının dahi istemediği bir aday olan alan bir tarafta
CHP den küskünlerden dahi oy alabilen ayan şehrin her kesimini kucaklayan ayan bir tarafta burda şehrin makûs tarihi değişecek ise ayan ile devam....

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Hamdi ayan

Fatma fidan
Fatma fidan - 1 yıl Önce

Zonguldak in yüzü selim alanla Degisecek

Bir
Bir - 1 yıl Önce

Selim alan kalacak soy adı gibi olacak


SIRADAKİ HABER