"Zonguldak'a çok güzel bir kazık atıldı!"

"Zonguldak’a çok güzel bir kazık atıldı!"

"Zonguldak'a çok güzel bir kazık atıldı!"

Ak Parti Merkez ilçe Başkanı Mustafa Çağlayan, Uğur Mumcu kavşağı ve yeni yapılan Zonguldak temalı heykel ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Çağlayan yaptığı açıklamada; "Uğur Mumcu Kavşağı ve yapılan heykel gündemde yer alıyor. Kavşağın yapımı neden uzun sürdü? Kavşağın yapımı geçtiğimiz yılın Kasım ayında başladı. Kavşağın yapımına başlangıcında Emniyet Müdürümüzün talebi ve çözüm önerisi üzerine kavşağın daha güvenli olması için TTK'dan yol istendi. Bu yol Zonguldak Belediyesi'ne tahsis edildi. Başkan Aldemir, ‘yer senin olmayınca uzun sürüyor' diyor. Yer belediyeye tahsis edileli neredeyse 1 yık oldu.

Başkan, gecikmenin medeninden birisinin de bölgede bulunan tren yolunun yapılan kavşak çalışmalarını 2 ay ve 4 ay geciktirdiğini belirtiyor. Orada 3 tane makas farklı zamanlarda yaklaşık 10 hünde geri çekildi, düzenlendi.

Tren yolu çalışmasında 2 ay gecikmenin kendilerine 4 aya mal olduğunu söylüyor. Kavşak kullanıma açılmadan Başkanımızdan bşr talebimiz var. Her sürücüye bir tane kavşak kullanım kılavuzu verilmeli. Sürücüler nereden girip çıkacaklarını bilsinler.

Burada yapılan kavşak düzenlemesi değil de bir dal-çık olmalıydı. Bu bölgeye bu gerekliydi. Biz iktidar partisi olarak gerekli desteği vereceğimizi basın aracılığıyla da söyledik. Ancak ne yazık ki plansız ve kimin yaptığı belli olmayan bir kavşak hala tamamlanamadı.

Biz Uğur Mumcu Kavşağı'nın bitmesi için Bayramdan bayrama bekliyoruz. Çünkü Kurban Bayramı'nda bitecek demişlerdi. Umarız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na yetişir.

Kavşağa yapılan heykelin güzelliği görecelidir. Burada merak edilen konu ise bize de soruluyor, ne kadara mal oldu. Sanki devlet sırrı, fiyatını soruyoruz açıklanmıyor. Aynı kavşakta 3 defa Muharrem Başkan döneminde heykel değiştirildi. 100 bin TL'den bahsediliyordu eski heykellerden birisi için. Şu an yapılan heykel ile ilgili 400 bin deniliyor 600 bin TL deniliyor. Sayın Başkan, acaba başkanlığı döneminde evindeki koltukları 3 defa değiştirdi mi? 3 heykelin maliyeti 1 milyon liradan fazla ise vay halimize. Bu para ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin yolu yapılabilir. Eğer bu meblağlara ulaşıyorsa Zonguldak'a çok güzel bir kazık atıldı demektir."

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER