Zonguldak'ın çehresi değişecek... Dr. Ömer Selim Alan projelerini tanıttı

AK Parti Zonguldak Belediye Meclis Üyesi ve Aday Tanıtım Toplantısı Dedeman Otel’de yapıldı. Belediye Meclis Üyeleri partilileri kapıda karşıladı. Oluşan kuyrukta partililer AK Parti Belediye Meclis Üyelerini tebrik etti, başarılar diledi.

Gerçekleştirilen programa Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar, İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, muhtarlar, STK Başkanları, partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını Mustafa Çağlayan yaptı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar: "Uzun bir süre belediye başkan adayları ile ilgilendik. Zonguldak'ta genç, heyecanlı, projesi olan bir doktorumuzu aday gösterdik. Zonguldak'ta heyecan veren dönemin başındayız. Sayın Alan'a çıktığı bu yolda başarılar diliyorum. Yerel yönetimler çok önemlidir, bunu hep söyledim. AK Parti ailesi olarak 25 belediyemiz var, projeleri hayata geçirecek isimlerle yola çıktık. AK Parti belediyeciliği çok önemlidir. Yerel yönetimlerde Zonguldak'a 10 yıldır bir çivi çakılmadı. 26 yıldır iktidarız ve yaptığımız hizmetleri anlatmaya zaman yetmez. Ama gelip 16 yıllık dönemi eleştiriyorlar, bilgi ve birikimleri yok. Bu şehrin sakini ve sahibiyim ama utanıyorum söylemeye. Zonguldak merkezde 10 yıldır hiç bir proje hayata geçmedi, varsa söylesinler. 2004-2009 yılları arasını eleştiriyorlar. Birçok çalışma yapıldı, sayabiliriz. Elbette yeterli değil ama inşallah Alan başkanımızla el ele vererek beklentilere cevap verecek projeleri hayata geçireceğiz. Onların haddine değildir bizi eleştirmek. Gömlek değiştirdiler yine halkın karşına çıktılar. Biz Ömer Bey'in arkasındayız, siyasete birlikte başladık. Tabanı, teşkilatçılığı iyi biliyor. Biz sadece seçim zamanı halkın arasına giren insan olmadık, olmayacağız. Bunu herkes bilsin. Zonguldak'ı küçük köy haline getirdiler ve biz 5 yıllık dönem içerisinde gıpta ile bakılan bir şehir haline getireceğiz." dedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu: "Zonguldak'ta gönül belediyeciliği tarihi başlamıştır. Zonguldak'a çok güzel hizmetler yapacağız. Tek bir grup olarak 10 yıldır geri kalmış Zonguldak'ı şehir yapmak istiyoruz. Önemli bir süreçten geçiyoruz, dikkatli olmamız lazım. Bu seçimin ne olduğunu algılamamız lazım. 31 Mart'ta çıkacak sonuca göre planlar yapanlar var, müsaade etmeyeceğiz. Her bölge hedefe kilitlendi. Güçlü bir duruşla Zonguldak'ta, 31 Mart'ta geliyoruz. Gece gündüz durmak yok, sıkılmadık el bırakmayacağız." dedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen: "Meclis listesine isim koyacak isimler bulamayanlar var, şükür biz öyle değiliz. Siyaset bir yarıştır ama bayrağı teslim eden bırakıp gitmez, terlemeye devam eder. Bu bir sevda işidir. Herkes Milletvekili ve Belediye Başkanı olmak için uğraşıyor. Projeleri var mıdır? Zonguldak'ın derdi ortadadır, çok büyük projelere ihtiyacı yoktur. Bu seçim farklıdır. Biz hizmet için geliyoruz, şu 30 günlük süreçte çalışalım."  dedi.

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan Adayı Ömer Selim Alan: "Doğduğum gün memleketime hizmet etmek için yola çıktım. Adaylığımın açıklandığı günden bu güne kadar alanlardayız, sorunları dinliyoruz. Tek dert yol! Haklılar, biz bu yolları hak etmiyoruz, yakışmıyor. Su sorunu da var, en pahalı suyu kullanıyoruz. Sosyal donatı eksikliği var, vakit geçirecek bir alan arıyoruz; merkezde daha bulamadık. 31 Mart'ta göreve gelince bu üç konuyu birinci sıraya alıp yapacağız. 14 yıl Kızılay'da yöneticilik yaptım, ilk göreve geldiğimde orasının da belediyeden farkı yoktu. Ama gelinen süreçte dünya rekorları kırdık. Ekip çalışmasını biz öğrendik." dedi.

Alan yaptığı konuşmanın ardından projelerini açıkladı, meclis üyelerini tanıttı.

İşte AK Parti Zonguldak Belediye Başkan Adayı Ömer Selim Alan’ın projeleri:

1. Tersane Bölgesi Plaj ve Yüzme Tesisleri
2. Millet Bahçesi (Benzinlik karşısına 3 ana aktivite üzerine yapılacak) 
3. Nergis Park Projesi (Eski Tekel Binası ile Kızılay Binasının bulunduğu alanda yapılan meydan projesi hayata geçecek. Altında 120 araçlık otopark olacak)
4. Kızlar Plajı Projesi 
5. Lavuar Alanı’na Karaelmas Kent Park Projesi 
Belediyenin Zonguldak’ta gerçekleştireceği diğer projeler: 
1. Alt yapı ve üst yapı, 
2. Engelsiz yaşam, 
3. Emekli ve yaşlı hizmetleri, 
4. Semt konakları, 
5. Dere ıslahı, 
6. Belediye otoparkları, 
7. Kentsel dönüşüm, 
8. Akıllı belediyecilik,
9. Kavşak düzenlemeleri (battı-çıktı),
10. Çocuk Parkları, 

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 13:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
sinan
sinan - 2 yıl Önce

boş konuşuyor 7 yıldır ne yapmış. il başkan yardımcısıydı. ne icraatı olmu.

yüksel
yüksel - 2 yıl Önce

bu vatandaş konuşmaktan başka icraat yapmıyor. adayları selim alan 7 yıldır il başkan yardımcısıyken Zonguldak a ne hizmet etmiş. var mı bir katkısı. yok o z aman ne konuşuyor. oturup düşünecek 20 yıldır biz Zonguldak a hiç bir şey yapmamışız. utanmamız lazım bu duruma demesi lazım. bu ne yüzsüzlük. böyle. sanki bu seçimlere kadar Zonguldak siyasetinde olanlar onlar değilmiş gibi.

Zonguldakli
Zonguldakli - 2 yıl Önce

Tip fakültesini bitirdikten sonra zembille mi inmis kizilay müdürlüğüne? Torpili koksal toptandan mi? Adam 39 yasinda. 13 yil mudurluk yapmis. Yani 26 yasinda mudur olmus. Ne zaman bitirmis uni.deyi de, ne zaman mudurluk yapicak tecrubeyi kazanmis???

Kemal
Kemal - 2 yıl Önce

Küçücük salonda mı yaptı. Boş lakırdı. Kitleleri hareketlendiremiyor bu aday. Yıllardır partinin yönetiminde. Bu güne kadar bir hizmeti katkısı olmadı. Şimdi 10 yıl kaybetmekten bahsediyor. 20 yıl kaybettirdiniz zonguldak’a kibir abidesi gibi yapıştınız koltuklara. Düşün zonguldak’ın yakasından.

Beycumali muhammet
Beycumali muhammet - 2 yıl Önce

Yolunuz acik omsun hocam durmak yok yola devam sokakta uzerimize camur sicramadan yurumeyi ozledik koyu sehir yapacaginiza inandik pesinizdeyiz hocam

Kemal durucan
Kemal durucan - 2 yıl Önce

Mhp nin projelerini toplamış kısaltmış izlerken tanıdık geldi . 19 mahallede yapilacak yapi adi değişik sadece. yaşlı ve emekliler sosyal tesisler engelli vatandaşlar dere ıslahı her mahalleye spor salonu.
Kendiniz üretseydiniz ya birseyler

Kemal
Kemal - 2 yıl Önce

Küçücük salonda mı yaptı. Boş lakırdı. Kitleleri hareketlendiremiyor bu aday. Yıllardır partinin yönetiminde. Bu güne kadar bir hizmeti katkısı olmadı. Şimdi 10 yıl kaybetmekten bahsediyor. 20 yıl kaybettirdiniz zonguldak’a kibir abidesi gibi yapıştınız koltuklara. Düşün zonguldak’ın yakasından.

Ali önal
Ali önal - 2 yıl Önce

Ne güzel dedin bak kendi ağzınla Kastamonu deresi nasıl pisti şimdi gidin bakın ne güzel oldu diye. Kastamonu da o dereyi bu kadar güzel olmasını sağlayan belediye Milliyetçi Hareket Partisi nin belediyesidir. İnşAllah mhp burayi da dediginiz gibi Kastamonu Karabük Bartın gibi muhteşem yapacak


SIRADAKİ HABER