Yusuf Mar: “Atatürk’ün partisini kimse hainlikle suçlayamaz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Yusuf Mar, Atatürk’ün kurduğu partiyi kimsenin ihanetle suçlayamayacağını ifade etti. 

Yusuf Mar: “Atatürk’ün partisini kimse hainlikle suçlayamaz”

Yusuf Mar yaptığı açıklamada, İl başkanlarının ve merkez ilçe başkanının istifaya zorlanması seçimi kaybetmekte etken olduğunu belirterek şöyle konuştu; “Parti aşkıyla çalışan partilerin genelde ve yerelde genelde ve yerelde çalışmalarını sürdürmesi gerekiyor. Adaylık müracaatların da bulunan Şenol Şanal, Osman Yayla, Tahsin Erdem’in dışında aday olmaması Nedeniyle Şenol Şanal ile seçime gidilmiştir. Harun Akın’ın isminin geçmesi Ali Uzunun isminin açıklanması ve bu isimlerin anketlerle belirlenme arzuları gerçekleşmemesi nedeniyle Şenol Şanal’ın genel merkezden dayatılması nedeniyle seçmenlerimiz üzerinde tepki yaratmasına neden olmuştur. Üç aday üzerine temayül ve anket yapılmış olsaydı Seçmenlerimiz ve gönüldaşlarımızla bu seçimi çok iyi götürme şansımız doğardı.”

ŞENOL ŞANAL’IN DIŞINDA BAŞKA BİR İSİM OLSAYDI SEÇİMİ KAZANIRMIYDINIZ?

Yusuf Mar, “Üç adayın dışında müracaat almadık. Başka müracaatlar almış olsaydık Bu süreci onlarda da yürütürdük. Kemal yoklamaları çok önemlidir ve benim için kaçınılmazdır.”

PARTİ VE BELEDİYE İÇİNDE HAİN VAR MI?

Yusuf Mar; “Bunlara hain demeyelim. Ben asla bir hain  görmüyorum. Partimizde hainlik söz konusu değildir. Ancak şu vardır, arkadaşlarımız içerisinde gelişen süreçler içerisinde hoşlarına gitmeyen tutum ve davranışlar vardır. Arkadaşlarımın ve parti içerisindeki yöneticilerin bunlara en azından ders verme niteliği taşımıştır verilmeyen oylar. Hain asla olamaz Atatürk’ün kurmuş olduğu bir partiye hainlik ve vicdansızlık demektir. Böyle bir söylemin olmaması gerekiyor. Eski ve yeni herkes elele birlikte en iyisini yapmaya gayret etmiş olsalardı bu süreci en iyi şekilde görüşürdük.”

PARTİDE HİYERARŞİ SIKINTISI MI VAR?

Yusuf Mar, “Doğrudur herkes baş olmak istiyor. Herkesin böyle bir egoları ve beklentileri var. Bu beklentiler de bizleri sıkıntıya sokuyor zaman zaman. Bunu aşacağız. İleriye hep umutla bakıyoruz ve biz bu umutla yaşayacağız. Ak partiye hayırlı olsun diliyorum.”

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2019, 13:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 1 yıl Önce

Sizlerdeki bu kafarla NAH ileriye umutla bakarsınız

Bir deli
Bir deli - 1 yıl Önce

Hiç kimse aday başvurusu yapmamış olsaydı, Zonguldak merkezde aday çıkarmayacak ve seçime giremeyecektiniz doğrumu anladım, teşkilat olarak bir çalışmanız olmadı yani Herşey spontane gelişti.... Handikap bu işte, çalışmadınız ????

Zonguldaklı
Zonguldaklı - 1 yıl Önce

Sevgili başkan senin bu malubiyette başkan oalarak değil yok ama yönetiçi olarak senin ve diğer yönetiçilerinde payı.3 Belde ve ilde hem de elinizdeki bir ilde seçimleri kaybettik bu çok önemli bir olay.İstifa etmenize yeter,yapacağınız onurluca istifa etmek hemde hepinizin.Sorumlu siyasetci bunu yapar.

SIRADAKİ HABER