"Yasa dışı bir durum yoktur..."

36 . Olağan İl Kongresi ile CHP Zonguldak İl Başkanı seçilen Umut Başoğlu’na ziyaretler devam ediyor.

"Yasa dışı bir durum yoktur..."

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Ragıp Bayraktar, Merkez İlçe Başkanı Fatma Gülay ve yönetim kurulu üyeleri CHP İl başkanı Umut Başoğlu'nu ziyaret etti.

Başoğlu ziyarete duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi;

"6 Ocak'ta gerçekleştirdiğimiz kongremizden sonra ziyaretçilerimiz gelmeye devam ediyor. Bu noktada bizleri gelerek onurlandıran, Türkiye tarihinin yeni siyasi aktörü İYİ Partimizin İl Başkanı, ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum.

Biz de kendilerine yeni kurulan yeni parti olmaları münasebetiyle iade-i ziyaret gerçekleştireceğiz. Ayrıca kendileri kongre takvimini açıklamışlardır. Bu doğrultuda kendilerine başarılar diliyorum."

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Ragıp Bayraktar da ziyarete ilişkin şunları söyledi;

"Bizler bu süreçte Cumhuriyet Halk Partisi'ne yeni seçilen İl Başkanı Umut Başoğlu'na tebrik ziyaretinde bulunduk. Seçimler yaklaşıyor, bu noktada birlik beraberlik ve Zonguldak çok önemlidir. Bunun için hep birlikte bir yola çıktık. Bu süreçte başarılı olacağımıza inanıyorum. İnşallah Zonguldak için en iyisi olur." dedi.

"YASADIŞI BİR DURUM YOKTUR"

Ardından, CHP İl Kadın Kolları Başkanlığına güven tazeleyerek yeniden seçilen Merve Kır hakkındaki iddialara yanıt veren Başoğlu şunları söyledi;

"Yapılan kongrenin Genel Merkez tarafından seçim sürecine, yönetmeliklere ve tüzüğe uygun olduğu belirtildi. Ayrıca Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Fatma Köse'nin bu seçimi onayladığına dair bir evrak elimizdedir. Tabi, biz seçimden sonra göreve geldik. Genel merkezden  elimize ulaşan evraklarına göre herhangi bir yasadışı durum yoktur. Biz kıstas olarak evrakları esas alırız. Bu bizim CHP olarak aile meselemizdir.Bu konunun değerlendirmesini daha sonra kendi içimizde yapacağız."

"BUNUNLA İLGİLİ BELGE VE TALİMAT BİZLERE GELECEKTİR"

CHP ve İYİ Parti olası ittifakı üzerine değerlendirmelerde bulunan CHP İl Başkanı Başoğlu şu ifadeleri kullandı;

"İttifak meselesi öncelikle genel merkezler tarafından değerlendirilecektir. Bununla ilgili bir belge yada talimat bizlere gelecektir. Bunun değerlendirmesini genel merkezler yapacaktır. Bu konuyu hayır bloğu olarak değil de bir nezaket ziyareti olarak değerlendirelim. Netice olarak aynı bölgede, Zonguldak'ta siyaset yapıyoruz. Siyaset, çözüm merceğidir. İYİ Parti ile Zonguldak'ın sorunlarını çözmek paydasında elbette istişarede bulunacağız. Bununla ilgili bir sıkıntı yoktur. Zonguldak'ın sorunları çok büyüktür. Yapılan hizmetlerin bizlere bir lütuf olarak gösterildiği gerçeği vardır."

"SEÇİME GİRMEKLE İLGİLİ EN UFAK BİR SIKINTIMIZ YOKTUR"

İYİ Parti'nin seçimlere girememe ihtimali üzerine açıklamada bulunan İYİ Parti Zonguldak Başkanı Ragıp Bayraktar şunları söyledi;

"İyi Parti'nin şimdilik seçimlere girememe gibi bir ihtimali yoktur. YSK'nın bir partinin seçimlere girebilmesi için 6 ay evvelden yapılması gerekiyor. Genel merkezin kongreleri geçen ay yapılmıştır. Şu anda 4,5 ay gibi bir sürecimiz kalmıştır. Dolayısıyla Ankara seçime gidecekse eğer, tabii ki giremeyiz seçimlere ve YSK'nın altı ay önceden seçimlerin yapılacağını haber vermesi gerekiyor. Dolayısıyla böyle bir konu da söz konusu değildir. Bizim seçime girme ile ilgili en ufak bir sıkıntımız yoktur."

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER