"Varlık İçinde Yokluk Çektiriyorlar"

CHP Zonguldak 2. Sıra Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyılmaz bugün ki seçim çalışmalarına Kilimli İlçesine bağlı Gelik Beldesinde devam etti. İlkin Gelik esnafı ve halkıyla buluşan Yavuzyılmaz sonrasında TTK Gelik Müessesesinde Maden Emekçilerini ziyaret etti.

"Varlık İçinde Yokluk Çektiriyorlar"

Müessesede bir de konuşma yapan Yavuzyılmaz ;

Varlık İçinde Yokluk Çektiriyorlar ..

"Kardemir ve Erdemir işletmelerinde kullanılan kömürü bile dışardan alıyoruz. Ülkemizin parasal kaynakları taşkömrü ithalatı için yurtdışına akıyor, oysa ki bastığımız toprakların altı cevher dolu. Yani Varlık içinde yokluk çektiriyorlar. Nasip olurda Milletvekili seçilirsem, TTK'yı hep birlikte ayağa kaldıracağız.

Enerjide dışa bağımlılık konusuna da değinen Yavuzyılmaz ,

Enerjide dışa bağımlılık parasal kayıpların haricinde başlı başına bir strateji sorunu ayrıca. Ülkemiz savaşların olduğu zorlu bir coğrafyada bulunuyor. Kötü gün senaryolarını da akıldan çıkarmadan, kendi öz kaynaklarımızla, kendi işçimizle, kendi cevherimizle TTK' yı yaşatacağız, bunu başaracağız..

Yavuzyılmaz' ın programı Gelik esnaf ziyaretlerinizden sonra Zonguldak Belediyesi'nin düzenlediği iftar programına katılması ile devam edecek..

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 19:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER