Vali Bektaş fabrika temeli attı

Zonguldak’ın Alaplı ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi'nde, ilk fabrikanın temeli Vali Erdoğan Bektaş’ın katılımıyla atıldı.

Vali Bektaş fabrika temeli attı

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Organize Sanayi Bölgesi'nde temeli atılan ilk fabrikayı ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Sona yaklaştık
Hem Alaplı'ya hem de bütün Türkiye'deki yatırımcılara seslenen Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, "Alaplı için bu mutlu bir an. Çok uzun bir projede mutlu sona yaklaşmış bulunmaktayız. İlk fabrikamızı, arkadaşlarımızın gerçekleştireceği fabrikanın temelini atacağız. Bilindiği üzere üretim, sanayi olmadan olmuyor ve ne yarsanız yapın diğer argümanlar bundan sonra geliyor. Umarım bu fabrikanın arkasından diğer tesislerinde tetikler, arkadaşımız tebrik ediyorum" dedi.

Kısa sürede hizmete girecek
Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak ise şunları ifade etti:
"Bundan sonraki süreçte atılacak temelleri daha büyük bir organizasyon şeklinde yapacağız. Bu süreçte emeği geçen Milletvekillerimize ve herkese teşekkür ediyorum. Bu fabrikamızın kısa zamanda bitirilerek hizmete açılmasını temenni eder, inşallah diğer fabrikalarımızın da kısa zamanda temellerini atarız" dedi.

Yerli ürünler üretilecek
Kırtasiye ürünü üzerinde Alaplı OSB'de yatırım yapmaktan memnuniyet duyduğunu ifade fabrika sahibi Mesut Atalay, "Alaplı OSB'de emeğin tesisin temelini atıyoruz. Hem de burada yerli ve milli kırtasiye ürünleri üreteceğiz. Kırtasiyede silgi defter, tuval ve yapıştırıcı gibi ürünleri burada üreteceğiz. 6 bin 500 metrekare bir alanımız var şu anda. Bunun bin metrekaresini  kapatacağız. Umarım kasım ayında faaliyete başlayacağız. Önümüzdeki yıllarda parça parça ürünümüzü zenginleştireceğiz. Burada ihracat yapmaya potansiyel olan ürünler üreteceğiz" diye konuştu.

Kurban kesildi
Yapılan konuşmaların ardından fabrikanın temel atma töreni kurban kesimi ve dualar eşliğinde yapıldı. Daha sonra Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Alaplı Kaymakamı Emirhan Arıkan ve misafirler ile birlikte fabrikanın temelini birlikte attı.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER