Uzun ailesinden açıklama: "5 kişi Genel Merkeze gidip provokasyon yaptı"

Ali Uzun’un yakın akrabası olan Türk Kızılay Şube Başkanı Murat Uzun, CHP’de dün gece yaşanan süreçle ilgili aile adına Elmas TV’ye açıklama yaptı. Murat Uzun’un açıklaması şu şekilde; “CHP’de Ali Uzun sanki kendisi aday olmak istemiş gibi bir hava estiriliyor. Sürecin başından beri içindeyim. Olayın aslını CHP Zonguldak’ta Kasım ayı gibi anket çalışması yaptı, bundan Ali Uzun’un uzaktan yakından alakası yoktur. Ankete Ali Uzun’un ismini CHP koydu ve anketten açık ara Ali Uzun ismi çıktı. Bunun ardından CHP Genel Merkezi Ali Uzun ile iletişime geçerek Ali Uzun ile görüşmek istiyor. Ali Uzun ve Seyit Torun yüz yüze konuşarak siyasi geçmişinin merkez sağda olduğunu söylüyor ve Zonguldak’ta böyle bir sorumluluk almak gerekirse kaçmayacağını söylüyor ve sıcak bakabileceğinin mesajını veriyor. Dün ben yanındaydım, Ali Uzun dün tek bir CHP’li ile görüşüp lobi yapmadı. MYK’dan ismi Genel Merkezinin takdiriyle çıktı. Zonguldak belli bir kesim dün gece 5 kişilik grup Ali Uzun’un ismini engellemek için genel merkeze gitti ve adeta kriz çıkartıldı. Parti Meclisinde Haberal’ın, Genel Başkana yaptığı baskı ile Ali Uzun ismi değiştirildi.”

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 13:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaan
Kaan - 2 yıl Önce

Başkan selim alan CHP bu zihniyetle kaybetmeye mahkum

Burcu
Burcu - 2 yıl Önce

Çok güzel oldu hayırlı olsun

fatma güneş
fatma güneş - 2 yıl Önce

parti zonguldak ın çoğu yerinde kaybedecek

- 2 yıl Önce

Umarım zonguldakda ki bu gereksiz chp belediye anlayışı bu sene yok olur artık akıllanın zonguldak bitmek üzere

Muratkoçaklı
Muratkoçaklı - 2 yıl Önce

Ali abi bağımsız girbe yemin ediyorum senineline kimse su dökemez o bu yalan olur yeterki sen aday ol partii falan fark etmezzz

Mustafa Yılmaz
Mustafa Yılmaz - 2 yıl Önce

Ali abimize maşAllah diyelim. Parti ayrımı yapmaz. Doğruyol MHP AK PARTİ şimdi de CHP. O da olmadı bağımsız girer. Ali abiyi kim tutar!!!

Cafer yilmaz
Cafer yilmaz - 2 yıl Önce

Zonguldak önüne altın tepsi sunuldu bunu elinin tersiyle itmiştir net köy olmaya devam ha chp ha akp fark yok.

Bahar
Bahar - 2 yıl Önce

Hayırlı olsun Şenol Şanal boş konuşmayın


SIRADAKİ HABER