Sürpriz isim!

Ak Parti’nin Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı olarak başarılı çalışmalara imza atan Şenol Yücel’i Kilimli’den aday gösterilebileceği iddia edildi…

Sürpriz isim!

Kilimli'den Belediye Başkan aday adayları çıkarken sürpriz bir isim gündeme geldi. Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı olarak başarılı çalışmalara imza atan Şenol Yücel'in Kilimli'den aday gösterilebileceği belirtiliyor. Bir süredir ismi gündemde olan Yücel'in Ak Parti'den direkt veya dolaylı teklif aldığı iddia ediliyor. Yücel'in adaylığıyla ilgili gelişmeler gazetelere yansıyan haberlerle günün en çok merak uyandıran gelişmelerinden biri oldu.


ŞENOL YÜCEL KİMDİR ; 05/07/1965 yılında Kilimlide doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kilimlide tamamladı. 1988 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Ankara Üniversitesinde başladığı yüksek lisans eğitimini Zonguldak Karaelmas Üniversitesinde tamamlayarak1996 yılında Jeoloji Yüksek Mühendisi unvanını aldı. Kısa dönem askerlikten sonra 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Zonguldak Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak işe başladı. 2000 yılında Mülga Zonguldak Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünde (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) mühendis olarak göreve başladı. 2004 yılı ile 2009 yılları arasında belli aralıklarla İmar-İskan-Afet, Proje, İmar-Planlama, Yapı Denetim ve Yapı Malzemeleri birimlerinde Şube Müdürü olarak görev yaptı. 2010 yılından itibaren Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde İl Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının görev ve sorumluluğu altında bulunan İl Yapı Denetim Komisyon Başkanlığı, Kıyı Kenar Komisyon Başkanlığı ve İmar Planına Esas Jeolojik-Jeoteknik Komisyonu Başkanlığını yürütmektedir. İmar ve Planlama, Şehircilik, Çevre, İhale, Proje geliştirme, Yapı Denetim ve Afet Koordinasyonluğu konuları uzmanlık alanına girmektedir. Bununla beraber Üniversiteye gidinceye kadar gençlik yıllarını Kilimlide geçirmiş olup, Karadon Sporda futbol oynamıştır. Evli ve bir çocuk sahibidir.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2018, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER