"Partiye güç katmak için adaylar..."

CHP İl Başkanı Hakkı Güney, Merkez ilçe kongresinde 4 adayın olduğunu söyledi. Güney; "Adaylıklarını açıklayan, Bahattin Arı, Sevgi Alay, Ebru Uzun ve Osman Zaimoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'ne güç katmak için İlçe başkanlığına aday olduklarını açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisi'nin Zonguldak'ta daha iyi konuma getirmek için adaylar. Cumhuriyet Halk Partisi iktidar yürüyüşünde İlçe Başkanlığı yapmak için adaylar onun için değerli arkadaşlarımın hepsi bizim için birer kıymetlidir" dedi.

"Partiye güç katmak için adaylar..."
CHP İl Başkanı Hakkı Güney ayrıca 19 Şubat tarihinde de İl kongresinin yapılacağını belirterek şunları söyledi.
"Bu ayın 19'unda merkez ilçe kongremizi yapacağız. bu zamana kadar 7 tane ilçe kongremizi bitirdik. buradaki arkadaşlarımız görevlerine başladılar. ayın 19'unda ki kongreye şu anda 4 tane arkadaşımız aday.
Muhtemelen Ebru Uzun arkadaşımız, Sevgi alay, Osman Zaimoğlu ve Bahattin arı arkdaşımız adaylıklarını açıkladıktan sonra Pazar günü ayın 19'unda kongrede yarışacaklar. Bizim bütün arkadaşlarımız Cumhuriyet Halk Partisi'ne güç katmak için İlçe başkanlığına adaylar. Cumhuriyet Halk Partisi'nin Zonguldak'ta daha iyi konuma getirmek için adaylar. Cumhuriyet Halk Partisi iktidar yürüyüşünde İlçe Başkanlığı yapmak için adaylar. Onun için değerli arkadaşlarımın hepsi bizim için birer kıymetlidir. Onun için kendilerine başarılar diliyorum. yolları açık olsun diyorum".
19 Ocak'ta yapılacak olan merkez ilçe kongresi'ne talep olması halinde genel merkezden bir kişi olabileceklerini ifade eden İl Başkanı Hakkı Güney; "Kongre için herhangi bir genel merkezden gelecek bir kişi konusunda bir planlama yok. İstedikleri takdirde Tabii bizde Zonguldak'a genel merkezden bir kişiyi çağırırız. Ama şu anda biliyorsunuz kongreler sürecinde herkes bir yoğunluk içerisinde" dedi.
16 Şubat'ta da ilk kongresini yapılacağını hatırlatan CHP İl Başkanı Hakkı Güney; "19 Ocaktan sonra da 16 Şubat'ta da İl kongremizi yapacağız. İl kongremizden sonra da kurultayımız için Mart sonu olabilir veya nisan da büyük kurultayı mızı yapacağız" dedi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER