Neriman Posbıyık: Buradayım, adayım!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın eşi Neriman Posbıyık, partisi CHP’nin olası ilçe kongresinde yeniden aday olacağını bildirdi.

Neriman Posbıyık: Buradayım, adayım!

Posbıyık, bugün parti binasında düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Merkezi'ne yönelik sert ifadelerde bulundu.

Kendisinin uzun yıllar CHP çatısı altında Ereğli ve Zonguldak’ta siyasi ve toplumsal mücadele verdiğini belirten Bayan Posbıyık, “İlçe başkanlığına aday olmama rağmen, beni Halil Posbıyık'ın eşi olarak görme anlayışı devam ediyor” dedi.

20 Ağustos’ta yapılacak ilçe kongresinin, kendisinin ilçe başkan adaylığının, “Posbıyık’ın eşi olması nedeniyle’ CHP Genel Merkezi tarafından iptal edildiğini hatırlatan Bayan Posbıyık, şöyle dedi:

HALİL POSBIYIK İLE GÖRÜŞMÜŞLER!

“Hatta, adaylığımla ilgili gelişmeleri benimle doğrudan konuşmak yerine, benim adıma eşim Halil Posbıyık'la görüştüklerini öğreniyorum.Yani hem diyorlar ki ‘ilke olarak belediye başkanları ilçe yönetimine karışmasın’, hem de sorunun çözümü için gidip belediye başkanıyla görüşüyorlar. Öğreniyoruz ki; Zonguldak ve Ereğli’yi dizayn etmek isteyenler Genel Merkez vasıtasıyla Halil Posbıyık'a mesaj gönderiyor. Hani belediye başkanları ilçe politikalarında devrede olmayacaktı, ilke olarak bu karar alınmıştı.

BURADAYIM, ADAYIM...

Ben buradayım. Adayım. Genel merkezden randevu talebim olduğu biliniyor. Ama mesaj eşime gönderiliyor ve ondan yanıt bekleniyor. Deniyor ki ‘Halil Abiyi çok severiz. Halk tarafından çok destekleniyor. Politikayı ilçede tabi ki o yapacak. O yönlendirecek. İsterse bir yakını olsun, bir partili olsun kimi istiyorsa o atansın. Aksi durumda yeni bir heyet atanacak. Bu durumda delege yeniden oluşur ve seçim ondan sonra yeni delegelerle yapılır.’ Yani ben aday olmayayım da kim olursa olsun.

ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERİYORLAR!

Bakar mısınız! Aba altından sopa gösteriliyor. Bir taraftan ‘demokratik bir düzenden yanayız’ deniyor, diğer taraftan atamalarla ilçe yönetimi diyazn edilmek isteniyor. Üstelik ‘Yakınlarınızı da getirebilirsiniz’ denerek ilke milke tanınmıyor. Kadın olduğum için ben muhatap alınmıyorum, beni eşimin arkasındaki, gölgesindeki insan olarak görme anlayışında ısrar ediliyor. CHP'ye ‘kadınları, eşinin arkasındaki gölge olarak kabul etme’ anlayışını yakıştırmıyorum. Şiddetle bunu reddediyorum. Sırf beni seçtirmemek için delegeleri değiştireceklermiş. Bu nasıl bir demokratik yönetim anlayışı! Delegeleri değil önce zihniyeti değiştirmek lazım.”

EREĞLİ ALAPLI BİR OLURSA..!

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Neriman Posbıyık, Ereğli ve Alaplı teşkilatlarının birlikte hareket etmesiyle, partinin Zonguldak genelinde en güçlü kanadı oluştuğunu hatırlatarak, “Çünkü bizim sayımız hepsinden daha fazla. Her zaman olduğu gibi önceki il ilçe başkanları, milletvekilleri bunlar Ereğli'de de bazı kişileri yanlarına alarak Ereğli'yi dizayn etmek istiyorlar” diye konuştu.

Kaynak: Ereğli Hakimiyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER