“Muhalefetin rahatlığı seçim kazandırdı”

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak il Başkanı Hakkı Güney, Türkiye belediyeler birliği seçimini disiplinli ve örgütsel çalışarak kazandık dedi.

“Muhalefetin rahatlığı seçim kazandırdı”

Güney yaptığı açıklamada, kendi partisinin eksilerini ve karşı taraftan gelecek artıları hesaplayıp seçime girdiklerini belirterek şunları söyledi; “Türkiye belediyeler birliği seçimine Alaplı belediye başkanı Nuri Tekin büyük bir hazırlık yaptı. Hep birlikte bu konu üzerinde çalışmaya başladık. Zonguldak’ta CHP grup başkan vekili Atınç Kayınova ve Muslu belediye başkanı Sebahattin Adıyaman’ı İlçe ve belde belediye başkanlarımızı birlikte bu çalışmayı koordineli bir şekilde yürüttük. Dört gün boyunca bu konu üzerinde çalıştık. Akp’nin oyu 163 tü bizim de CHP olarak 131 oyumuz vardı.  MHP’den 17 iyi Parti’den 9 arkadaşımız vardı. Bizden gidecek eksi biliyorduk karşıdan gelecek artıyı da biliyorduk. Artılarımızı ve karşı tarafın eksiklerini birleştirerek bir ekip çalışması yaptık. Bu seçimi kazanacağımızı ve listemizin kazanacağına emindik. Seçim günü il başkanlığımızda belediye başkanları ve meclis üyelerimiz ile toplanarak seçimin matematiğini yaptık. Salonda Muhalifet arkadaşlar çok rahat davrandı. Seçimi aldık edalarıyla dolaşıyorlardı. Seçim bittiğinde Cumhuriyet Halk Partisi olarak zaferi yazdırdık. Belediye başkanı ve meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum. Zonguldak’ta neler yapılabileceğimizin örneğini gösterdik. Belediye meclis üyeleri ile toplu karar alıyoruz ve disiplinli çalışıyoruz.”


EKREM İMAMOĞLU’NUN ÇALIŞMALARINA DESTEK VERİYORUZ”

Diğer yandan İstanbul seçimlerini değerlendiren Hakkı Güney, “Zonguldak olarak İstanbul’da yenilenecek olan seçimi ve Ekrem İmamoğlu’nun çalışmalarına destek veriyoruz. İstanbul’da yaşayan hemşerilerimiz ile sürekli irtibat halindeyiz. İstanbul’da bu seçimi alacağız ve her şey çok iyi olacak diyoruz. Benim il başkanı olarak görev alanım Beylikdüzü Silivri, Büyükçekmece ve Küçükçekmecedir. Tüm belediye başkanlarımız İstanbul’un bütün ilçelerini bölüşerek hummalı bir çalışma yapıyorlar. En küçük detayları gözünde bulundurarak çok ciddi bir çalışma yürütüyoruz. İstanbul’u tekrar Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak” dedi.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER