"Mağduriyetlerin giderilmesini istiyoruz..."

Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan gündeme dair açıklamalarda bulundu...

"Mağduriyetlerin giderilmesini istiyoruz..."

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Genel Merkeze Zonguldak ile ilgili 4 önemli maddeyi ilettiklerine dikkat çeken Ayan, gelen cevabı kamuoyuyla paylaşarak şunları söyledi;

"AK PARTİ HÜKÜMETİ FİLYOS PROJESİ ÜZERİNDEN YOL İZLİYOR"

"Zonguldak MHP'ye İl Başkanlığı olarak zaman zaman şehrin sorunları ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde girişimlerde bulunuyoruz. Bu kapsamda İstanbul Milletvekilimiz Celal Adan'a sunmuş olduğunuz dört maddelik Zonguldak'la  ilgili bir rapor vardır. Sayın milletvekilimiz bu soru önergelerini Başbakanlığa sunarak gelen cevabı bizlerle paylaşmışlardır. Öz olarak burada sorduğumuz olaylar kömür işletmeleri ile ilgili yeni yolların aranıp aranmadığı, özel sahalarla ilgili bir çalışmalarının olup olmadığı, Erdemir'in özelleşmesinden sonra burada iflas eden demir tüccarları ile nakliyat çalışanlarının geleceği ile ilgili bir çalışma olup olmadığı gibi konularla ilgili sorduk. Son madde ile uzun yıllardır yapılması planlanan Filyos projesi ile ilgili sorular sorduk.

Bu soralar Başbakan yardımcısı Fikri Işık tarafından cevaplandırılmıştır. Bakanlığımız kamuoyunda Filyos projesi olarak adlandırılan bölgenin yalnız bir bileşeni olan Filyos Endüstri Bölgesinden sorumludur. Bu alanla ilgili devam eden malzeme süreci ise lehimize dönmüş olup 2017 yılı itibariyle planlama ve proje süreci tamamlanmıştır. Bölgenin halihazırda jeopolitik işlemleri tamamlanmıştır. Bundan sonraki süreçte Filyos Endüstri Bölgesi, entegre konumunda olan Filyos limanına bağlanacak, karayolu ve demiryolu güzergahını Ulaştırma Bakanlığı'nın belirlemesinin ardından Bakanlığımızca bölgenin imar ve parselizasyonu planlanıp hazırlanıp daha sonra yapılacak planlamaya göre işlemler bitirip yatırımcı tahsis edilecektir. Sormuş olduğumuz bu dört sorunun ardından Bakanlık tarafından sadece Filyos sorusuna görüldüğü üzere bir cevap gelmiştir. Biz buradan şunu anlıyoruz. Ak Parti Hükümeti'nin Filyos projesi üzerinden bir yol alacağını görüyoruz. Ama bunun da yetersiz olduğunu söylüyoruz. Diğer taraftan TTK'nın durumu, işçi açıklarının giderilmesinde bir cevap yoktur. Buna bağlı olarak da rödevans sahaları ile ilgili bir cevap verilmemiştir. Ben bunlarla ilgili olarak başta Ak Parti İl Başkanı ve milletvekilleri olmak üzere konuya tekrar bir el atmalarını, bu şartlarda Zonguldak'ta dün açıklanan nüfus kriterleri de söz konusu olduğundan diğer soruların da cevaplandırılması gerektiğine inanıyoruz."

"MAĞDURİYETLERİN GİDERİLECEĞİNİ UMUT EDİYORUZ"

Öte yandan sağlık çalışanlarının sorunları ile ilgili Genel Merkezde görüştüğümüz bir hadise mevcuttur. Bilindiği üzere daimi kadroya geçemeyen sağlık çalışanları söz konusuydu. Bu noktada Genel Başkan Yardımcılarımız Sağlık Bakanı ile görüşerek MHP İl Başkanlığı olarak hazırladığımız raporu kendilerine sundular. Bu raporun yine yarın TBMM'ye ulaşacağını biliyoruz. İnşallah bu arkadaşlarımızın mağduriyetlerinin gidebileceğini umut ediyoruz." dedi.

"BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY DEĞİLİM"

Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, daha önce kamuoyuna yansıyan Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olacağı konusuna da açıklık getirerek şunları söyledi;
"Geçtiğimiz gün bir açıklama yapmıştım. Bu doğrultuda Zonguldak'ta yazarlarımızın makalelerini okudum. Ben MHP Zonguldak İl Başkanıyım ve bu zamana kadar hiçbir geri aday olmadım. Biz burada makamlarda bulunan insanlar olarak, Genel Başkanımız, Yerel Yönetimler Başkanlarımız bizi bir yerlere layık görürlerse, Zonguldak kamuoyu da bizden yana bir tasarruf uygularsa bizler bu süreçte liderlik edebileceğimizi belirttik. Dolayısıyla ittifak sürecinin yaşandığı bir dönemde sonuçta bir çatı adayı mı olacak yoksa her parti kendi adayını mı belirleyecek bunlarda da bir belirsizlik söz konusudur. Daha önce yaptığım açıklamayı tekrar yenilemek istiyorum. Zonguldak'ta bir çözümsüzlük, Zonguldak'ta bir sahipsizlik vardır. Bundan dolayı da şahsıma taleplerin geldiğini söylemek istiyorum. Böyle bir algının oluşması halinde hizmetin her alanda yapılabileceğini Genel Merkezimiz de bize uygun görüyorsa, böyle bir süreçte öne çıkabileceğimizi belirtmek istiyorum. Daha seçime 13 ay gibi bir zaman vardır. Biliyorsunuz ki, daha önce bir belediye başkanlığı yapmış olan Zeki Çakan söz konusudur. Bu ağabeyimiz ile istişare etmeden, Genel Merkezle istişare yapmadan buradan net bir tavır ortaya koymayız. Kaldı ki, biz adayız dedikten sonra büyük bir salonda bunu açıklarız. Takdiri sizlere bırakıyorum. Ben doğrudan adayım diye bir ifade kullanmadım."

 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER