“KESİN YIKILMIYOR ANLAMINI KİMSE ÇIKARMASIN!”

“KESİN YIKILMIYOR ANLAMINI KİMSE  ÇIKARMASIN!”

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ın, Kız Meslek Lisesinin Karabük Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu kararınca “Kültür Varlığı” olarak tescillendiğini duyurmasının ardından okulun yıkılması önerisinde bulunan AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’a gözler çevrilmişti.
Milletvekili Uçar, verilen kararın ardından açıklamada bulundu. Okulun yıkılıp yıkılmayacağının daha netlik kazanmadığını söyleyen Uçar: “Koruma Kurulu her yeri tescil etmek ister. Sanki okul yıkılırsa bana bir faydası olacak. Orada bir hastane var, okulla yan yana. Okulda önemli bir sınav olduğunda oradan 112 geçse, hastalar olsa öğrenciler sıkıntıya düşecek. Biz Zonguldak halkını düşünüyoruz, öğrencilerimizi düşünüyoruz. Okul koruma altına alındı, bundan kesim yıkılmıyor düşüncesi çıkmasın. Gerekli girişimler ve çalışmalar devam ediyor” dedi.

ELMAS TV

YORUM EKLE
YORUMLAR
dobra
dobra - 11 ay Önce

sen songuldak halkını düşünsen biekre santrallere evet demezdin okadar hastaneyi düşünüyorsan kadın doğum hastanesinin yerini değiştirin kaç kaza oldu hastane yolunda boş işleri bırak uçar

ahmet
ahmet - 11 ay Önce

AKP nin bu siyasetçileri sadece Zonguldak'a değil AKP ye de en büyük zararı veriyor. Bu nasıl bir kafa bu nasıl bir rant hesabı.. Nasıl talan varsa vazgeçemiyor bırakamıyor

Ahmet Durmuş
Ahmet Durmuş - 11 ay Önce

Sanki hastane orada değil gibi konuşuyor milletvekili arkadaş zaten bu ek bina olacak mevcut hastaneye ambulans hiç geçmiyor mu zaten orada önemli bir sınav varken.

Vatandaş
Vatandaş - 11 ay Önce

Siz vatandaşı ve bölgenizi düşünseniz; yıllarca madencinin eseri olarak sağlık hizmeti vermeye devam eden Zonguldak ve Bölgesinin simgesi ve neferi konumundaki Dal Hastanesini kapatmaya çalışmaz, “ani ve acil durumlarda boş yoğun bakım yatak yokluğundan” sürekli ambulanslarla en uzak illere dahi sevki yapılan ve mağdur duruma düşürülen hasta ve yakınlarının çektiği eziyetleri düşünerek “Zonguldak ADH. Bünyesinde tüm bölgemize ve civar illere de hizmet verebilecek nitelikde çok yataklı YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ’nin kurulması çabası içinde olurdunuz.

Mustafa Kemal
Mustafa Kemal - 10 ay Önce

Hamdiciğim zaten hali hazırda bir hastane mevcut orada her gün ambulans geçiyor bilgin var mı.. Yeni bir şey değil ambulansın yol kenarından geçiyor olması... O zaman sende ki fikirle biz araç geçen yol kenarlarına okul yapmıyoruz çünkü ambulans geçme ihtimale her an bulunuyor.
Hamdiciğim biraz kitap okursan hayata bakışın belki değişir öyle akşama kadar çen çen yapmayla bu işi yürütmen çok zor görünüyor... Sana arkadaş tavsiyesi ;)

SIRADAKİ HABER