Kadın platformu basın açıklamasında tartışma yaşandı

Emine bulut cinayetini protesto etmek amacıyla madenci altında Yaşasın Kadın Dayanışması Zonguldak Kadın Platformu tarafından basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasına Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak İl Kadın Kolları Başkanı Mevlüde Yalçıner de katılmıştı.

Zonguldak Kadın Platformu adına  açıklama yapan Zuhal Özçep, bu cinayetin politik olduğunu belirterek AKP ve MHP'yi suçlayan ifadelerde bulununca, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Mevlüde Yalçıner itiraz ederek tepki gösterdi.
Mevlüde Yalçıner, "Hayır, toplumsal bir cinayettir, politik değildir'' deyince, Zühal Özçep te "Hayır, bu politk bir cinayettir'' diyerek devam etti.
Bunun üzerine Milliyetçi Hareket Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Yalçıner, basın açıklamasını terk ederek tepki gösterdi.
Yalçıner, daha sonra yaptığı açıklamalada cinayeti tabi ki, kınadıklarını ancak bunun toplumsal bir sorun olduğunu, bunun politik bir yanının bulunmadığını belirterek tepki gösterdi.

Basın açıklaması sonrasında kadınlar, Madenci Anıtı'ndan İsmet Paşa Parkı'na kadar yürüyüş gerçekleştiriler.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2019, 18:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandas sesi
Vatandas sesi - 5 ay Önce

Bu tür toplumu ilgilendiren tüm kadınların birlikte olması gerekirken tek bir zihniyete hizmet eden gibi yapılan açıklama. Burada sadece tek fikrin bayanlari varmış gibi siyaset ak parti mhp mi işledi bu vahsice cinayeti dogru bir tepki gösterildi.. olmamalıydı talihsiz bir aciklama .o zaman her parti ayri ayri yapsin aciklamasini

Turgut Güven
Turgut Güven - 5 ay Önce

Madem ki siyasi değil! Sayın Yalcıner, kadına şiddeti için meclis araştırma önergesi 3.defadır neden AKP ve MHP oylarıyla reddedildiğini izah edebilir mi acaba..

Hayri gökgöz.
Hayri gökgöz. - 5 ay Önce

Canice işlenen cinayeti protesto edecekleri yerine burda bile siyaset yapıyorlar

SIRADAKİ HABER