İşten çıkarılan çalışan AK Parti'den milletvekili aday adayı olmuştu

Karadeniz Ereğli Belediyesi’nde engelli kontenjanında çalışan ve önceki yıllarda Ak Parti’den milletvekilliği aday adayı olan Erol Acar, siyasi kimliği ve faaliyetleri nedeniyle CHP’li Ereğli Belediyesi tarafından işten atıldığını iddia etti.

İşten çıkarılan çalışan AK Parti'den milletvekili aday adayı olmuştu

Edinilen bilgiye göre, AK Parti üyesi olan ve partisinin ilçe çalışmalarında yer alan Acar, bir dönem Ak Parti’den Zonguldak milletvekilliği için aday adayı olmuştu. Acar ayrıca Recep Tayip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki kampanyasına da maaşını vererek destek olmuştu.
AK Partili Belediye Başkanı Hüseyin Uysal döneminde Ereğli Belediyesi’nde itfaiye müdürlüğünde engelli kontenjanında işe giren Acar, işten atılmasının tek gerekçesinin “Ak Partili olması” olduğunu öne sürerek, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı.

“Bugün itibari ile yüzde 72 engelli raporu ile engelli kontenjanından çalıştığım CHP'li Kdz Ereğli Belediyesinde iş akdime son verildi. Sebep 2014 yılında ilk maaşımı Cumhurbaşkanımızın seçim kampanyasına yatırmam AK Parti seçmenine hakaret eden Bülent Tezcan hakkında suç duyurusunda bulunmam vs. Kısaca AK Partili oluşum CHP'li Belediyede çalışıp AK Partiyi savunmak şerefsizlik oluyormuş. Biz bu yola kefenimiz ile çıktık. Her şeyi göze alarak bu tür baskılar ile kimse bizi yolumuzdan döndüremez çünkü göklerden gelen bir karar vardır.”Kaynak: Ereğli FM

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2019, 18:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erol Acar
Erol Acar - 11 ay Önce

Mustafa Kemal çıkın meydana sizde gösterim medeni cesaretinizi bizde destekleyelim. Ben iyi veya kötü Ereğlinin tüm köylerinde tanınır çok şükür sevilir herkesin derdine merhem olmaya çalışırım 94 köy muhtarını ara sor Erol Acar nasıldır diye. Sizin gibi bu şekil klevye delikanlılığı yapmam. Rızkı veren Hüda’dır .....Kula minnet eylemem!! 5 yıl boyunca işimi en iyi şekilde yaptım 2 tane takdir aldım. AK Partiliyim diye işimi Aksatmadım bilmem anlatabildim mi

Mustafa Kemal
Mustafa Kemal - 11 ay Önce

Şu her kılığa giren arkadaş artık düş insanların yakasından... Bi bakıyorsun bi bakıyorsun muhtar adayı, bi bakıyorsun meclis üyesi adayı, bi bakıyorsun gazete çıkarmış, Zurnanın son...!

SIRADAKİ HABER