İşte ilçe olacak beldeler... Sıra Milletvekillerinde...

KHK ile iki beldenin ilçe yapılması gözleri Filyos, Çaydeğirmeni ve Beycuma'ya çevirdi... Milletvekillerinin talebi yeniden Ankara'ya taşıması bekleniyor...

İşte ilçe olacak beldeler... Sıra Milletvekillerinde...

OHAL kapsamında yayımlanan yeni KHK ile Aksaray'ın 12 bin 500 nüfuslu Sultanhanı ile Artvin'in Hopa ilçesine bağlı 5 bin nüfuslu Kemalpaşa beldeleri ilçe yapıldı. İki yeni ilçede büyük sevinç var. Sultanhanı'nda konvoy oluşturuldu, kervansaray önünde toplanan kalabalık kurban kesip şükür namazı kıldı. Belediye Başkanı da davul zurnalarla karşılanıp omuzlara alındı.

Türkiye'nin Kafkaslara açılan kapısı Sarp Sınırı'na en yakın yerleşim yeri Artvin'in Hopa İlçesi'nde de ayrı bir sevinç yaşanıyor. İki beldenin ilçe olması akıllara Zonguldak'ın üç noktasını getirdi. Beş binin üzerinde nüfusa sahip Filyos ve Çaydeğirmeni ile birlikte Karaman ile birleşerek nüfusunu arttırmak isteyen Beycuma'nın ilçe olma hayali hala bekliyor. Bu konuda Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş ve Beycuma Belediye Başkanı Vural Kundakçıoğlu'nun talepleri bu güne kadar gerçekleşmedi.  Bu konuda en fazla ısıra eden isimlerden Gebeş şov yapmakla eleştirilmişti. Kemalpaşa ve Sultanhanı'nın ilçe yapılmasının ardından gözler şimdi bir kez daha bu beldelerin belediye başkanlarında ve Zonguldak Milletvekillerinde. Zonguldak'ın beş Milletvekillerinin bu konuda girişimde bulunması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2017, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER