İl Başkanı açıkladı... “Seçimi kaybetmemizin nedeni insanlar kızgın olması”

İl Başkanı açıkladı... “Seçimi kaybetmemizin nedeni insanlar kızgın olması”
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Hakkı Güney Kilimli'de ki seçim yenilgisinin nedeni insanların kırgınlıktan olduğunu söyledi.
Seçimden önce genel merkezden Zonguldak’ a gelen 3 kişilik heyet tarafından hazırlanan raporda Kilimliden başvuran iki kişi arasında anket yapılması gerektiği ifade edilmesine rağmen genel merkezin Ali Aslankılıç’ı tercih ettiğini belirten CHP İl Başkanı Hakkı Güney, insanların kızgınlık dolayı Kilimli’de CHP olarak seçimleri kaybettiklerini ifade etti.
Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney, Kilimli ilçesinde seçimlerin kaybedilmesine değerlendirerek şunları ifade etti:
“Kilimli ile ilgili genel merkezimizde ikisi milletvekili ve biri de MYK üyesi olmak üzere gelen 3 kişilik heyetin verdiği bir rapor vardı. Bu rapor Kilimli’de anket yapılması gerektiğini ifade ediyordu. Yani iki tane müracaat eden arkadaşımız arasında anket yapılması isteniyordu. Ancak genel merkez Ali Arslankılıç’ı aday gösterdi. Kilimli de biliyorsunuz Erdinç Kargidan bizden ayrıldıktan sonra iyi Parti'ye geçti. Kilimli’de bir strateji belirlenmişti, AKP ile CHP arasında geçecek olan bir seçimdi. Kilimli de Erdinç Kargidan alacağı oy potansiyeli acaba AKP den mi yoksa CHP den mi diye herkesin düşüncesi değişikti.
‘’ALİ ASLANKILIÇ’A HİZMETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜRLER’’
“Kızgınlıktan bahsettiğiniz bunu biraz açar mısınız sorusunu cevaplayan Hakkı Güney, ”Kilimli de ki siyaset merkezde ki siyasete benzemez, Kozlu'daki siyasete benzemez, Kilimli de ki siyaset biraz daha serttir. Yani Cumhuriyet Halk Partisi'nin kilimde ki siyaseti sert bir siyasettir. Yani bunu bu kadar Göbü’ye kadar alabilirsiniz. haritanın ucunu kilimliden diğer ucunda Göbü, Türkali’ye kadar getirebilirsiniz. Yani sert bir siyaset var Kilimli de. Tabii bunu Kilimli ilçesi genel anlamda konuşuyorum. Kilimli de Parti içi demokrasi daha çok vardır. onun için de belirli noktalarda Tabii insanların ayrı kenarlara çekilmesi Bizim de orada iki oy potansiyelimizi düşürdüğünü inanıyoruz” dedi.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 12:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cihat ÖZTÜRK
Cihat ÖZTÜRK - 1 yıl Önce

Bu yazıyla kurtalamaszın hesap vereceksin soruyorum 2014 de il genel meclis oyu yüzde 76 iken niye 31 martda yüzde 24 e düştü iki 11 şubatda seni birCHP il genel meclis üyesi olarak 4 defa aradım hak hukuk ve partimin çıkarı için ama açmadın geri dönmedin dilekçemi cevapı söylemedin üç 9 şubatda temayül yoklamasında İlçe başkanı oy atmadı kimse darılmasın diye demekki ilçe başkanı için yerel seçim önemli değilmiş bunlar hakkında disipline verilsin diye dilekçemin de cevapı gelmedi
Bunların hesabını istiyorum hangi hatamı buldunda beni sildin CHP de halkına hizmet yapmış CİHAT ÖZTÜRK sizin adamımınız olmadığı için yok sayarsanız hakkımda sizin yapmış olduğunuz oyunu ve tezgahı bozar
Daha yeni başlıyoruz okurlara sevgi ve saygılarımla.

Onlar bilir
Onlar bilir - 1 yıl Önce

Kilimlide hem parti hem belediye yan gelip yattı. 2 yıl önce birşeyler dedik anlamadılar yada anlamak istemediler. Yediler içtiler oh ne ala. Bu güne kadar sandıklardan hep chp çıkan hisararkası mahallesi başta olmak üzere herkesi yine oy verir sandılar. Halktan koptular ve be sknuç bağıra bağıra geldi. Kilimlide CHP yi bitiren Ali efendinin gölgesine sığındılar. Neyse çok dahabüyük sorunlar var. Hepsı bıraksın yeniler gelsin örgüt boş kalsabile bundan iyidir.

ibrahim günay
ibrahim günay - 1 yıl Önce

hakkı başkan senin kebahatin yokmu.insanlara tepeden bakıyorsun.tokalaştıgın insanın yüzüne bile bakmiyorsun

SIRADAKİ HABER