Gençlik ve Spor Bakanı Kongrede...

AK Parti Zonguldak Gençlik Kolları 5. Olağan Genel Kurulu seçimi bugün yapıldı.Burhan Onuk güven tazeledi...

Gençlik ve Spor Bakanı Kongrede...

AK Parti Zonguldak Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi'ne katılan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak; "Birileri gibi manşetlerle değil, kasetlerle değil Recep Tayyip Erdoğan iktidara önüne çıkan bütün engelleri parçalayarak geldi" diye konuştu.

  Mehmet Çelikel Lisesi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen, tek liste halinde gidilen kongreye, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın, AK Parti Milketvekilleri Hüseyin Özbakır, Özcan Ulupınar, Faruk Çaturoğlu, İl başkanı Zeki Tosun, Merkez ilçe başkanı Mustafa Çağlayan, AK Partili belediye başkanları, ilçe teşkilatları ve partililer katıldı. Divan heyetinin oluşturulmasının ardından başlayan kongrede saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

 

 Gençlik Kolları Başkanı Burhan Onuk kongrenin açılış konuşmasını yaptı. Onuk, 8 bin 537 üye ile teşkilatının yaptığı çalışmaları aktardı. Gençlere güvendiklerini ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Biz gençlerimize güveniyoruz. Recep Tayyip Erdoğan, sizlerin olduğu yerden geldi. Gençlik kollarından geldi. İlçe başkanlığı yaptı, il başkanlığı yaptı, büyükşehir belediye başkanlığı yaptı. Başbakan ardından milletin seçtiği ilk Cumhurbaşkanı olarak ülkemize hizmet ediyor. Siyasetin gençleşmesi için gençlerin önünü açıyor. En son 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi ile beraber seçilme yaşı 18'e indi. Önce 30 yaşındaydı, sonra 25'e indi ardından 18 yaşında yani içinizden gençler yarın belediye başkanı olacaklar, belediye meclis üyesi olacaklar, milletvekili olacaklar ve ülkesine hizmet edecekler" diye konuştu.

 

"2019 seçimleri önemli"

Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, "Kongremize hoşgeldiniz. Kongremizin hayırlı olmasını Rabbim'den niyaz ediyorum. Seçimlerde bıkmadan emek verdiğiniz için şükranlarımı sunuyorum. Önümüzde ki seçimler çok onemli. Çalışmaya devam. Bizler gençlere güveniyoruz. Yeter ki iri olalım diri olalım. Aynı kararlılık ile devam ediyoruz" dedi.

 

"16 yılda bir çok yatırım yapıldı"

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, "Ak Parti kurulduğundan bu gune kadar gençliğe en fazla yatırımı yapan partidir. Seçilme yaşını 18 partimiz indirmiştir. Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. Ak Parti 16 yılda bir çok yatırım yapmıştır" dedi.

Ak Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, "Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Fatih'in Istanbul'u fethettiği yaşta olan siz gençlerimiz bu vatana sahip çıkacaktır. İlimde teknikte sanatta en ileri gitmiş bir nesil istiyoruz. Görev alacak arkadaşlarımızın büyük çoğunluğunu ileride parti kademelerinde görmek istiyoruz. Bizler 2071 hedeflerinde hayatta olmayacağız ama bu hedeflere sizler varacaksınız" dedi.

 

  "Hiç kimse bu millete ders veremez"

  Osman Aşkın Bak, Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere önem verdiğini hatırlatarak 15 Temmuz darbe girişiminde gençlerin mücadelesini aktardı. Bak, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gençlere önem veriyor. Mecliste gençlik kollarından yetişen milletvekillerimiz var, belediye başkanlarımız var. Zonguldak'ta çok işimiz var. Çok çalışmamız gerekiyor. Gençler önce ne iş yapıyorsanız yapın ne yapacaksanız en iyisini yapın. En iyisini yapmak için çalışacaksınız. Şefkatli olacaksınız, büyüklerinizi sayacaksınız. Onlara yardımcı olacaksınız. Vatanınızı seveceksiniz. Vatan için millet için görevden asla kaçmayacaksınız. Bunu 15 Temmuz'da gösterdiniz. Darbe girişimine meydanlardan gençlerimiz cevap verdi. O gece milletin gücü tankın gücünü yenmiştir. Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara koşan o aziz millet darbeci hainlere meydanları dar etmiştir. Onları tarihe gömmüştür. Kimse bu millet üzerinde operasyon yapmaya kalkmasın. Karşısında aziz milletimizi, gençlerimizi bulacak. Hiç kimse bu millete ders veremez. Hiç kimse ezanı durduramaz. Bu millete kimse diz çöktüremez" diye ifade etti.

 

  "5 bin tır dolusu silah yolladılar"

  TSK'nın 20 Ocak'ta başlattığı Zeytindalı Operasyonu'nda Afrin'in teröristlerden arındırıldığını ifade eden Bakan Osman Aşkın Bak, şöyle devam etti.

  "Afrin operasyonuyla ÖSO ile beraber TSK Afrin'e girdi. Orada bir destan yazdı. Milletin desteği ile beraber terör yuvalarını tek tek dağıttılar. 5 bin tır dolusu silah yolladılar. DEAŞ ile mücadele mi? Amaç başka bu millete kumpas kurmak, millete oyun yapmak. Biz bu oyunlara müsaade etmeyiz. Cumhurbaşkanımızın iradesiyle beraber TSK Afrin operasyonunu 20 Ocak'ta başlattı. Afrin'de bütün her taraf temizlendi. Terör örgütleri alçakça saldırmaya devam ediyorlar. Ama şimdi kaçacak yer arıyorlar. Aslan meydana çıkınca çakallara kaçmak düşer. Aslan meydana çıktı, Recep Tayyip Erdoğan, Türk Ordusu meydana çıktı. Terör örgütleri ancak kaçarlar. Biz bu millete, Mehmetçiğimize güveniyoruz."

 

  "PKK,PYD onlara zulüm yaptı, Türk Ordusu barış ve şefkati getirdi"

  Türk Ordusu'nun, Türk Milleti'nin Afrin'e şefkat ve barış getirdiğini ifade eden Bakan Bak, Türkiye'nin Afrin'i işgal ettiği iddialara da sert çıktı. Bak, "Dün Hatay'daydık. Şehidimiz terör örgütünün el yapımı patlayıcının patlaması sonucu şehit oldu. Hatay'da 10 binler vardı. Annesi, ‘Vatan sağolsun' dedi. İşte Mehmetçikler vatan için mücadele etmeye devam ediyorlar. Dış basında şunu söylüyorlar, Türkiye oralara işgal için gitti. Hayır Türkiye oraya barış götürmek için. Türk ordusunun, Türk milletinin şefkatini Afrin'e götürdü. Orada görüyorsunuz vatandaşların, kadınların, çocukların yüzlerindeki ifadeyi görüyorsunuz. PKK, PYD onlara zulüm yaptı. İşkence yaptı. Şimdi Türk ordusu geldi oraya barışı ve şefkati getirdi. Onların yüzü gülüyor ve gülmeye devam edecek. Bu teröristleri sınırlarımızdan temizleyeceğiz. Son terörist kalana kadar mücadeleye devam edeceğiz. Bu operasyon da şunu gösteriyor. Bütün dünyadaki işbirlikçiler şu nu bilmeliler karşınızda Türk Ordusu, Türk Milleti var. Öyle plan yaparak oyun yaparak bu milleti asla korkutamazsınız. Bu millet ölümü korkutmuş bir millettir. Kimse bu millete operasyon çekemez" diye sözlerine devam etti.

 

  "Kasetlerle değil, engelleri parçalayarak geldi"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önüne çıkan engelleri parçalayarak iktidara geldiğini ifade eden Bak, sözlerini şöyle tamamladı:

  "Zonguldak'ın önce 2019'da belediye seçimlerinde, merkez ve diğer belediyeleri hep beraber çalışarak alacağız. Burada gençlerimize iş düşüyor. Onlar kapı kapı dolaşarak AK Parti'ye destek isteyecekler. Üniversiteli gençlerimiz sizlere de görev düşüyor. Hep beraber çalışacağız. Sandıklarda görev alacağız ve 2019'da sandıkları patlatacağız. Cumhurbaşkanımız basamakları teker teker çıktı. Asla şunu unutmayın. Cumhurbaşkanımıza, ‘Muhtar bile seçilemezsin' dediler. Önünü kesmek için çalıştılar. Önüne engeller çıkardılar. Birileri gibi manşetlerle değil, kasetlerle değil Recep Tayyip Erdoğan iktidara önüne çıkan bütün engelleri parçalayarak geldi. Teşkilatıyla, milletiyle beraber geldi. Milletiyle beraber güçlü. Biz milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ı çok seviyoruz. Onunla beraber yol yürüdüğümüz için çok mutluyuz. 2019'da Zonguldak'ta AK Parti teşkilatı bir destan yazacak. Gençler sizlere ihtiyacımız var. Gençler büyüyen, gelişen Türkiye'nin habercisi."

  Kongrede Bakan Osman Aşkın Bak'a çeşitli hediyeler verildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2018, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER