"Filyostan-Kilimli'ye, bu bölgede yaşayanların yetkililerin gözünde yük eşyası kadar değeri yok mu?"

İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen, koronavirüs salgını dolayısıyla kapalı olan Çaycuma- Zonguldak tren seferleri hakkında yazılı basın açıklaması yaparak “Dolmuşlar çok kalabalık, devamlı kömür/yük trenleri geçiyor ama bizim yolcu trenlerimiz neden başlamıyor” dile getirdi.

"Filyostan-Kilimli'ye, bu bölgede yaşayanların yetkililerin gözünde yük eşyası kadar değeri yok mu?"

İYİ Parti İl başkanı Yavuz Erkmen’in açıklaması şu şekilde:

“Şehrimizde özellikle Çaycuma - Zonguldak güzergahı için çok büyük önem teşkil eden yolcu trenlerinin ne zaman çalışmaya başlayacağı konusunda bölge halkımız bir cevap beklemektedir. Bölgedeki vatandaşlarımızla sohbet ettiğimizde vatandaşlarımız “ Dolmuşlar çok kalabalık, devamlı kömür/yük trenleri geçiyor ama bizim yolcu trenlerimiz neden başlamıyor “ diye rahatsızlığını dile getiriyorlar. Özellikle Göbü-Türkali-Filyos bölgesinden Zonguldak Merkeze doğru gelmek zorunda kalan vatandaşlarımızın sıkıntıları çok büyük. Araçlar arasında servis zamanları geniş, bezense dolmuşlarda yer bulamamaktan yakınıyorlar. Bu bölgeden işe giden insanlarımızın yoğunluğuna okulların açılması eklenmesiyle yoğunluk daha da artmaktadır. Bu bölgelerimizden liseye ve üniversite sınavlarına hazırlık için dershaneye giden gençlerimiz ciddi anlamda sıkıntılar yaşamaktadır. Bu nedenle vatandaşlarımızın faydalanması için bir an önce bölgemizin en önemli ulaşım aracı olan yolcu trenlerinin start vermesi gerekmektedir. Pandemi sürecinde kapatılan ve durdurulan dolmuş ve uçak seferleri tekrardan başlamışken denetimi ve önlemeleri daha kolay olan tren seferlerinin halen neden başlamaması bölge insanımızın kafasında soru işareti yaratmaktadır. Bu nedenle ivedilikle özellikle Filyos-Türkali-Göbü ve Muslu-Çatalağzı’ nda yaşayan halkımızın tren seferlerinin tekrardan başlatılması çağrısına yetkililerin bir cevap vermesi, harekete geçmesi gerekmedir. Yük ve Kömür trenlerinin çalıştığı hatta, neden vatandaşlarımız mağdur edilmekte, onlara verilen değer tren çalıştırmayarak onları yok mu saymaktır. Birebir olarak vatandaşımızı etkileyen bu konu hakkında en kısa sürede bir çözüm getirilmesi hususunda biz de halkımızla beraber yetkililerden hareket bekliyoruz. Konuyu da takip edeceğimizi kamuoyuna saygılarımızla belirtiyoruz.”

ELMAS TV

YORUM EKLE
YORUMLAR
Melek salık
Melek salık - 2 ay Önce

Çatalağzı dolmuşu dolu gelince kilimliden yolcuyu almıyor çatalağzı yolcusu bir sonraki dolmuşu bekliyor yada taksi tutuyor dolmuşlar çok sıkışık virüsü trenmi yayıyor yoksa karga değilim güleyim

SIRADAKİ HABER