Erdoğan Zonguldaklılar ile buluştu...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile biraraya geldiler.

Erdoğan Zonguldaklılar ile buluştu...

Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, AK Parti Devrek ilçe başkanı Serdar Kelebek, teşkilat üyeleri, haftalık grup toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluştular. Heyet sohbetin ardından fotoğraf çektirdi.

Devrek'te 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen 251 şehidin adı "asaletin simgesi" olarak kabul edilen Devrek bastonuna işlendi. Baston ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye edildi. 
AK Parti Devrek Kadın Kolları Başkanı Serpil Akyar Özmen, baston ustası Çetin Karabaş ile birlikte hazırladığı Devrek bastonunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye ettiklerini ifade etti.
Karabaş'ın el emeği hazırladığı ve bastonun üzerinde 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı akşam şehit düşenlerin isimleri yer alıyor. AK Parti Grup Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüklerini belirten Özmen, "15 Temmuz darbe girişimden bu yana Cumhurbaşkanımıza güzel bir hediye vermek istedik. Bunun da ilçemizle özdeşleşen bir hediye olmasını istedik. 15 Temmuz şehidimizin adını biz bastona işlettik. Darbe girişimi hepimizi çok etkiledi" diye konuştu.

Devrek bastonu "asaletin simgesi"
İlçede kızılcık ağacından yapılan, asaletin simgesi olarak kabul edilen Devrek bastonu, sağlamlığıyla da dikkat çekiyor. Bastonun dünyaya tanıtımı ise tanıtım fuarları sayesinde oluyor. El yapımı bastonların işçiliği arttıkça fiyatı da yükseliyor. 20 liradan başlayan baston fiyatları 2 bin liraya kadar yükselebiliyor. Motif ve desenlerle süslenen dünyaca ünlü Devrek bastonu, devlet büyükleri ve sanatçılara da hediye edildi. Çeşitli hayvan figürlerinin de işlenebildiği bastonculuk sektörü ise Devrek ilçesinde yıllardır yaşatılmaya çalışılıyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2018, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER