"Emniyet Müdürlüğü orada, gitsin suç duyurusunda bulunsun..."

AK Parti Zonguldak Belediye Meclis üyesi Abdullah Karagüzel, CHP’li belediye Meclis üyesi Gökhan Demir’in eleştirilerine yanıt verdi.

"Emniyet Müdürlüğü orada, gitsin suç duyurusunda bulunsun..."

ÖZEL İÇERİK

 

AK Parti Zonguldak Belediye Meclis üyesi Abdullah Karagüzel, CHP'li belediye Meclis üyesi Gökhan Demir'in eleştirilerine yanıt verdi.

Karagüzel, kişinin söylediklerinin kendini bağladığını ve kendini ifade ettiğini belirterek şöyle dedi;

"Bizim aldığımız terbiye bizim için insan eşrefi mahlukattır. Hiç kimse küçümsenmez, aşağılamaz, hakaret edilmez. Biz böyle bir terbiyeden geliyoruz. O yüzden onu söylediklerin hiçbirini kaile almıyorum. Bizim Atilla Öksüz ile yaptığımız söyleşide sorduğumuz sorular var. Bu soruların muhatabının bu sorulara cevap vermesini istiyoruz. Bizim muhatabımız bahsettiğiniz arkadaş değildir. Bizim muhatabımız sayın belediye başkanıdır. Biz Belediye Başkanına soruyoruz. Barajdan 1 milyon 250 bin metreküp su alıyorsunuz, bunun 300 bin tonunu tahakkuk ettiriyorsunuz. Bunun gerisi kayıp ve kaçak. Niye kaybediyorsunuz bu suyu, niye üzerine gitmiyorsunuz? Diyoruz ki, Zonguldak Belediyesine 650 tane hizmet alımı ile çalışan işçi vardı… Yaklaşık 150 ve 160'a yakın memur var. 100 tane kamu işçisi var. Bunlar hiçbir hizmet üretmiyor neden? Zonguldak Belediyesi geçtiğimiz yıl 80 trilyon nakit, 60 trilyon borçlanarak bir bütçe gerçekleştirdi. Zonguldak bu harcanan paraların karşılığında hiçbir hizmet görmedi. Bunlara cevap versin. Biz diyoruz ki, gerek mesai konusunda, gerek başka meseleler konusunda işçiler arasında adaletsizlikler var. Biz diyoruz ki, Sayın Belediye Başkanım bunlara cevap ver. BAKKA ile Zonguldak il Özel idaresi arasında ortak bir proje yapıyor. Zonguldak Belediyesi BAKKA ile niye iş yapmıyor. Biz diyoruz ki, Avrupa Birliği ile ortak projeler yapabiliriz. Zonguldak Belediyesi sorumluluklarını yerine getirip niye Avrupa Birliği ile ortak proje üretmiyor. Zonguldak gencinin, yaşlısının kadının, emeklisinin oturacağı yerler yok, bunları niye yapmıyorsunuz? Zonguldak'ta yedi yıllık zaman diliminde bunu Muharrem Akdemir yaptı diyeceğimiz bir tane eseri yok. Bunlara cevap versinler. Bizim elimizde filan gazetede gibi bir evrak varsa Emniyet Müdürlüğü orada, Cumhuriyet Başsavcılığı orada gitsin oraya suç duyurusunda bulunsun. Öyle iftiralarla bu işler olmaz. Siyasetin doğasında öncelikler olarak nezaketi vardır. Biz bizim dilimizde hakaret, aşağılama, küçük görme yoktur. Bir yıllık zaman diliminde bir faaliyet raporu değerlendirmiştir. Belediye Başkanı bizim sorduklarımıza cevap versin."

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER