Demirköse: “TTK yakında kapanacak”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse, yönetimi ile birlikte Zonguldak Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

Demirköse: “TTK yakında kapanacak”

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek başkan ve yönetimine teşekkür etti. 

MHP Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse, gazeteciler gününü kutlayarak gündeme dair açıklamalarda bulundu. Demirköse, Barış Pınarı Harekatı'na destek verdi. "Bizim bizden baska dostumuz yok, sonuna kadar devletimizin, milletimizin yaninadayız. Basın mensuplarına da teşekkür ederim" dedi.

"Gerek TTK ile ilgili konularda, gerekse İŞKUR'un çalışmalarında etkin rol oynamaya çalışıyoruz." 

HALKIMIZ İŞKUR’A BAĞIMLI HALDE

Demirköse, işsiz insanların İŞKUR’a bağımlı kaldığını belirterek, “Zonguldak halkı İŞKUR'a bağımlı kalıyor. Biz buna da mudahale ettik. İŞKUR alımlarının kurayla yapılmasını ve bu kuranın seffaf bir şekilde yapılmasını talep ettik. Zonguldakla ilgili iyi bir şey olacaksa, biz bunun arkasındayız.”

Demirköse, kentteki çarpık yapılaşmaya dikkat çekerek, “Şehrimizde çarpık bir imarlaşma var. Bunun için de tavsiyelerimizi meclise sunacağız. Apartmanların ikinci katına kahvehane açılıyor ve bu kaçak yapılar da ruhsat yok. Bu ruhsatsız olan yerlerde bir kaza olsa sorumluluk kimin olacak, bunu da dusunmek gerekir.”

“OKULUN YIKILIP OTOPARK YAPILMASI ÇOK ACI”

“Kız Meslek Lisesi ile ilgili tepkimizi dile getirdik. Bir okulun yıkılıp otopark yapılması çok acı bir söz. Hastane buraya yapılırken otopark projesi yok muydu? Bakanlık bunu nasıl onayladı? Şaibeler ve duyumlar var. Ankara'dan gelip buraya bakıp bakıp gitmekle olmaz bu iş. Burada bulunmaları gerekiyor.

TTK YAKINDA KAPANACAK

“TTK sadece kömür üretmiyor. 20 tane malzeme işliyor ancak bunların hiç biri iş yapmıyor. TTK yakın zamanda kapanma tehlikesiyle karsı karşıyadır. TTK’ya ticarethane olarak bakmamak gerekir TTK Zonguldak için önemli bir değerdir.”

Metal yorgunluğu olan müdürlerin gönderilmesinin gündeme gelmesini yanlış bulan Demirköse, “Hantal bürokratların gündeme gelmesi yanlıştır. Çünkü onları atayanlar da kendileridir. Bunu bir şova çevirmeyin. Herkes sorumluluk almak zorundadır.”

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 12:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakki yeten
Hakki yeten - 4 ay Önce

Ozellestrilsn bu.kurum.havadan 7 bn lira.maas alanlar ocaga girmeden emekli olanlar hrgun crsda it gibi gzen madenciler oldu

67
67 - 4 ay Önce

ttk limanı modernize edilmeli sadece kömür yükleme operasyonlarına yer vermek doğru olmaz yapılacak olan filyos limanına alternatif ufak bir operasyon limanı haline getirilmeli ttk ya dökümcü kazmacı alacağınıza limana jojistikçi alın kalkındırın...TTK demek zonguldak demek yazık olur kapanması durumunda...naçizane banada öyle gelmiyor değil lojmanlar satılır 2 3 yıla kalmaz ttk satılır...

Erman ortaç erkan
Erman ortaç erkan - 4 ay Önce

Ttk kura cekilisi kesinlikle düzgün nezih bir şekilde cekilmemistir işkur kayıtı ttk için yasaya göre askerliğini yapmamış olanlar kayıt yapamıyordu 1500 ksiiden 800 tanesi daha 18 yaşını bile doldurmamış ama kura çekilişinden çıkmış bu çocuklar maden ocaginin içindemi yapıcaklar askerliğini? Bende kuraya katıldım hadi beni geçin çalışmayan ise gerçekten muhtaç olan insanların hakları gözlerinin önünde canlı bir şekilde yenildi daha dürüst bir prasedur amaclı çekilmiş olsaydı muhtaç olanlar çıkacaktı ama malesef ihtiyacı olmayanlar ise girdi tebrikler devlet bu şekilde büyümez yazık yazık biraz devletinizi destekleyin karşı çıkmayın ama Allahın adaleti hic bir zaman şaşmaz

SIRADAKİ HABER