CHP'de sular durulmuyor! İl Başkanından sert açıklama...

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney, Meclisi terk eden CHP’li meclis vekillerine sert çıktı.

CHP'de sular durulmuyor! İl Başkanından sert açıklama...
Güney, “Kimse CHP’nin kurumsal kimliğine zarar veremez” diyerek şöyle konuştu; “Çarşamba günü İstanbul'da Beylikdüzü’nde ki Sayın Ekrem İmamoğlu’nun toplantısına katıldım.
81 İl Başkanı olarak açıklama yaptık. Orada bir görevlendirmemiz vardı il başkanı olarak ve bu görevlendirmeden sonra tabii ki ben Zonguldak’ta ki meclise katılamadım. Saat 12:00’de en son bir karar almıştık çarşamba günü meclise gitmeden önce. Başkanlığı ilçe başkanı Yusuf Mar’a bıraktıydım. Almış olduğumuz bir grup kararı yoktur. Arkadaşlarımız grup kararı ile birlikte hareket etmedi. Beş arkadaşımıza Ferdi bir hareket içersinde bulundular. Onun için bunu böyle değerlendiriyoruz. Ama ondan önceki görüşmemizde benim başkanlığımda ki toplantıda bunu tartışma konusu yapmadık bu kararımızı çarşamba günü gruba gitmeden meclise girmeden önce vereceğimizi söylemiştik Mecliste yaşanan bu durumu Yusuf Mar başkanımızdan öğrendik. Cumhuriyet Halk Partisinin kurumsal kimliğine ben dahil kimse leke sürdürümez. Hiç kimse kişisel hırslarla, kişisel insanlara karşı olan düşmanlıkla partiyi yıpratma çabasına kimse giremez. Burada kararını bütün yönetici arkadaşlar ile bir araya gelerek bu karar verilir. Onun için bu konularda çok dikkat etmemiz lazım. Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışan hareketler içerisinde olmamız lazım. Kimseyi de bu noktada eline koz bırakmamız lazım. Bundan sonraki konularda daha dikkatli olacağını söyleyebilirim” diye konuştu.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2019, 16:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal Can
Kemal Can - 10 ay Önce

Ne diyor bu şimdi bir şey anlayan varsa yazıp anlatsın.. Öğrenmiş CHP'nin kurumsal kimliği böyle bir terim yok büyük laflar edeceğim diğe kızırıp durma.. CHP kimliğine senden başka zarar veren biri daha yok bu şehirde.. Sorun şu Muharrem Akdemir belediye başkanlığı yaptığı dönemde çaldı mı çalmadı mı? CHP meclis üyeleri Akdemir'in yaptıklarını temizlemezse CHP'nin kurumsal kimliğine zarar gelir.. Ayrıca Japon Hakkı'nın yönetimi kalmamış utanmadan sıkılmadan Zonguldak'ta il başkanı olarak dolaşıyor.. CHP Genel Merkezi derhal gereğini yapmalı..

SIRADAKİ HABER