CHP'de sular durulmuyor... "Ali Uzun aday olsaydı yürüye yürüye seçimi alırdık"

25 ve 26. dönem CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, CHP’nin Zonguldak Merkezde aldığı yerel seçim mağlubiyetini değerlendirdi. Elmas TV’de yayınlanan Günün Manşetleri programından konuşan Turpcu, CHP adayı Şenol Şanal’ın seçimi kazanabilecek bir isim olmadığını söyledi. Şerafettin Turpcu; “Ali Uzun aday olsaydı yürüye yürüye seçimi alırdık”dedi. Zonguldak adayımız nasıl olsa halk bize oy veriyor, seçimi alırız mantığıyla hareket etti, belediye meclisi de aynı mantıkla oluşturulunca yenilgimizin kapısı aralandı diyen Turpcu, Harun Akın ve Tahsin Erdem gibi bir isim olduğu taktirde yine bu seçimi alabilirdik, Şenol Şanal’ın adaylığının açıklanmasının ardından partinin tüm dinamiklerini Şanal etrafında toplamayı teklif ettik fakat Şenol Şanal bunu kabul etmedi dedi. Çalışmalara ortak edilmedik. Niye alınmadık derseniz, akılları sıra başarıya ortak istemiyorlardı, ama partiyi yenilgiye uğratıp Zonguldak belediyesini Ak Parti’ye kaptırınca bu gün yapmaya çalıştıkları gibi başarısızlıklarına ortak arıyorlar. 


MUHARREM İNCE’Yİ ZONGULDAK’TA İSTEMEDİLER


25 ve 26. dönem CHP Zonguldak milletvekili Şerafettin Turpçu, Muharrem İnce’nin Alaplı ve Devrek ziyaretlerini yaptığı zamanda, Zonguldak milletvekilleri ve il teşkilatı, biz Muharrem İnce’yi Zonguldak’ta görmek istemiyoruz dediklerini söyledi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2019, 10:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal Can
Kemal Can - 1 yıl Önce

Yıllardır siyasetin içinde turpçu kadar odun kafalı birine rastlamadım..

Kemal Can
Kemal Can - 1 yıl Önce

Adamcıklarınla ihanet ettiğinizi oy vermediğinizi de söyleseydin ya.. Çünkü il yönetimindeki kuklaların seçim boyunca partiye uğramadılar. Belediye meclisine girmek için il yönetiminden istifa ettiler ve belediye meclis listesine yazılmadılar. Bu nedenlerle oy da vermedik desene..

SIRADAKİ HABER