Çağlayan, açtı ağzını yumdu gözünü! "Bunlar kendi emelleri uğruna belediyeyi mahvettiler"

AK Parti Zonguldak Merkez ilçe başkanı Mustafa Çağlayan, Cumhuriyet Halk Partisi adayı Şenol Şanal hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, Ak Parti olarak Zonguldak’ta tek rakiplerinin kuruluşlarından buna Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu ifade etti. Sert sözlerle CHP Belediye Başkan adayı Şenol Şanal’a yüklenen Mustafa Çağlayan, Şanal ve Akdemir’in Zonguldak Belediyesinde hizmet değil ‘Altını oyma’ siyaseti yaptıklarını ifade ederek Akdemir’in ‘Çikolata kutusu’ sebebiyle görevden aldığı Şanal’ın Zonguldak halkına fark hangi söylemlerde bulunacaklarını merak ettiğini dile getirdi. 
Şanal’ın mevcut başarısız belediyede görev aldığını ifade eden Çağlayan Zonguldak’ta yaşanan hürmetsizlikten ve şehrin geldiği noktada Şanal’ın da vebali olduğunu dile getirdi. Çağlayan ayrıca Akdemir ile Şanal arasında yaşanan ‘Çikolata kutusu’ polemiğini ise geçtiğimiz dönemlerde Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in Başbakan Bülent Ecevit’e anayasa kitapçığını fırlattığını olaya benzetti. 

 

“DİREKT HİZMET”


Vatandaşlara çağrıda bulunan Ak Partili Mustafa Çağlayan, “Bazı arkadaşlar şu şekilde yaklaşımlarını görüyoruz; “Şu projeyi yapacağız iktidar partisinden destek alacağız” dediklerini duyuyoruz. Madem böyle düşünüyorlar ise biz de vatandaşlarımıza diyoruz ki endirekt hizmet almaktansa direkt hizmet almayı tercih etmeleri daha uygun olacaktır” dedi.
 

“ŞANAL’IN VEBALİ VAR”


CHP Belediye Başkana adayı Şenol Şanal’a yüklenen Çağlayan, “CHP adayı ise bilindiği üzere Şenol Şanal olmuştur. Şenol Şanal’ın yeni söyleyeceği, farklı söyleyeceği ne var çok merak ediyorum. Zaten mevcut belediye yönetiminin içerisindeydi. Şuanda Zonguldak’ın bulunduğu durumdan bu suçtan bu vebalden sorumlu ve ortak olanlar bir tanesi kendisidir. Zamanında Cumhurbaşkanının Başbakana Anayasa kitapçığını fırlatması gibi  Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir de Şenol Şanal’a bir çikolata gönderiyor. Nasıl kitapçığın fırlatılmasında kriz olmuş ise belediyede bir çikolata yüzünden kriz çıkartıyorlar. Belediyeyi hizmet odaklı değil de birbirlerinin altını oyma odaklı bir hale getirdiler. Çalışmaktan yana değil köstek olmaktan yana tavır alarak iki oda ötede birbirlerinin altını oyarak, belediyeyi bölüp parçalamışlardır. Personelde huzur bırakmamışlardır. Bu huzursuzluk şehrimize yansımıştır. Birbirleri ile itişip kakışmaktan yolları yapmak veya suda ki kayıp kaçağı engelleyip daha ucuz suyu kullandırmak hiç akıllarına gelmemiştir. Bunların tek amacı kendi koltuklarını kendi ikballerini sağlamaktır. Şimdi hangi yüzle vatandaştan oy isteyeceklerini çok merak ediyorum. O dönem suya indirim yapacağız diye bir bardak suda fırtına koparanlar geçtiğimiz dönemde ilk bütçe kararnamesinde su fiyatlarına ‘EVET’ oyu kullanmışlardır. Şimdi tekrar sudan dem vurup suyu bulandırma peşindelerdir” ifadelerini kullandı.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 17:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin
Metin - 1 yıl Önce

Boş boş konuşmuş.kendilerine sormak lazım her dönem 3 milletvekili var. Çaktığınız hangi çivi var. İşkembeden sallamadan bunları bir değerlendirsinler. Adaylar 7 yıldır etkin yönetimde. Ne yapmış. Şimdi sanki 7 yıldır yönetimde değilmiş te uzaydan ilk defa gelmiş gibi konuşmalar yapıyor. Siz kafanızı kuma gömmüşsünüz ama açıkta kalan yerler var. Konuştuklarınızı önce bir idrak edin ondan sonra konuşun.

zonguldak
zonguldak - 1 yıl Önce

"Halt"etmek değil, "alt" etmek olmalı!

Aln
Aln - 1 yıl Önce

Dogru söylemiş bunları herkez biliyo ama dile getiremiyor simdi cıkmış oy istiyo bu milletten

GÖKÇEBEY  TEMSİLÇİSİ NİHAT SARAÇ
GÖKÇEBEY TEMSİLÇİSİ NİHAT SARAÇ - 1 yıl Önce

BÜTÜN BUNLARI YAŞAYAN YADA ÇALIŞMAYIP YATMAYI TERÇİH EDEN ANLAYIŞI BİZİM ZONGULDAK HALKIMIZ SANDIĞA GÖMECEK YOLUMUZA MHP ADAYIMIZ HAMDİ AYAN VE ONUN MÜKEMMEL EKİBİYLE IL VE İLÇELERİMİZİ BELDELERİMİZİDE MHP Lİ BELEDİYE ANLAYIŞINA TABİ EDİCEZ İNŞALLAH BEN ŞAHSIM ADIMA İSTA BULDA KARAKDER ZONGULDAĞIMIZIN VE İLÇELERİNDEKİ İŞSİZLİĞE ÇARE BULABİLMEK ADINA İSTANBULDAKİ HER PİLATFORMDA KONUŞMA VE FİKİRLERİMİ VE ARAYIŞLARDA BULUNUYORUM TÜM ZONGULDAK VE İLÇELERİNİ GEREK İTTİFAK GEREK PARTİMİZ MHP YE BAŞARILAR DİLİYORUM ARTIK ZONGULDAĞIMİZ DÜNYANIN TİCARET YAPAN ENİYİ İL ÜNVANINI ALICAK KARAKDER ADINA GÖKÇEBEY TEMSİLÇİSİ NİHAT SARAÇ nihasarac067@gmail.com

Hakan bayram
Hakan bayram - 1 yıl Önce

İyi şov yapıyor beklenti büyük galiba.
Bir o kadar da suskun il başkanı nooldu acaba?
Başkanlık gidiyor böyle giderse elveda.
At izi it izine karıştı galiba
Çırak ustayı ilçe ili geçti herhalde
Düşünedur tosun paşa
Olmadı her şeye müdahalen yakışmadı sana
Her şeyin bir bedeli var çıkacak sana fatura

Zeki
Zeki - 1 yıl Önce

Kanal altmışyedi (kanal67.com.tr)’nin haberinde
“Tıpkısının Aynısı!
AKP Zonguldak Belediye Başkanı Adayı Ömer Selim Alan Dedeman Oteli’nde düzenlediği bir toplantı ile Belediye Meclisi Üyesi adaylarını basınla tanıştırdı ve projelerini açıkladı. AKP Milletvekilleri Hamdi Uçar ile Ahmet Çokaloğlu’nun da bir konuşma yaptığı toplantıda, Alan’ın açıkladığı projelerden iki tanesinin Ahmet Çınar’ın Zonguldak Valisi olduğu zamanda hazırlattığı projeler olduğu ortaya çıktı. Alan’ın “kendi projem” diye açıkladığı “Millet Bahçesi” projesi, Valiliğin yayınladığı “2023 Turizm Hedeflerine Doğru Zonguldak’ta Doğa ve Kültür Turizmi” adlı kitabın 202’den 209’a kadar olan sayfalarında, “Orta Kapuz-Tersane” projesi ise 194’den 201’inci sayfaya kadar olan bölümünde yer alıyor. “Yaparsa AK Parti yapar” sloganıyla kamuoyuna duyurulan projelerin, kitaptakilerle birebir aynı olması, “Doktor, intihal yapmış” yorumlarının yapılmasına neden oldu.
 
ALAN DERSİNİ ÇALIŞMAMIŞ
Kentsel yaşam kalitesinin artırılması ve kentin fiziki görünümünün düzeltilmesine yönelik açıkladığı altı üstü 5 projenin 2 tanesini Valiliğin daha önce açıkladığı tasarımlardan, diğer üçünü de üzerinde birçok kez çalışılmış yerlerden seçmesi, Ömer Selim Alan’ın dersini iyi çalışmadığını gösterdi. Alan’ın açıklamalarında, başta ulaşım, çarpık kentleşme olmak üzere kentin yapısal sorunlarının kalıcı şekilde nasıl çözüleceğine dair bütüncül yaklaşımlar bulunmaması da önemli bir eksiklik öne çıktı. Konuya yakın çevreler, tüm bunların, Alan’ın, seçim stratejisini, AKP hükümetinin gücü ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karizması üzerine kuracağını söylerken, bakıştaki bu kısırlığın, kentin, yeni döneme,  yeni bir heyecan ve ruhla yönelmesini engelleyen unsur olduğu görüşünde de birleşti.”
Denilmektedir.

SIRADAKİ HABER