Bir kanal projesi de Kantarcı’dan

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Kanal İstanbul tartışmalarının en üst düzeyde olduğu şu sıralarda Kanal Çaycuma Projesini ortaya atarak tartışmalara başka bir boyut kazandırdı.

Bir kanal projesi de Kantarcı’dan

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı kişisel sosyal medya adresinde, “Bizim de bir kanalımız olsun” başlığıyla “Kanal Çaycuma” projesini açıkladı. Kantarcı, Çaycuma köprüsünden Filyos’a kadar olan 20 kilometrelik nehir yatağının derinleştirilerek, belli büyüklükteki gemilerin Çaycuma’ya ulaşmasını sağlayacak kanalın yaklaşık maliyetinin tahmini olarak 200 milyon dolar olacağını bildirdi. Paylaşıma göre, Filyos Irmağı kanal açıklığı ortalama 225 metre olacak şekilde sedde içine alınıp, tabanı 7 ile 20 metre arasında değişen ölçülerde derinleştirilecek. 5 milyon metrekare olarak hesap edilen kazı alanından yaklaşık 65 milyon metreküp çıkacağı tahmin edilen hafriyatın inşaat malzemesi olarak kullanılabilmesi de mümkün olacak. Proje tamamlandığında Karadeniz’deki belli tonajlardaki gemiler, ırmak üzerinden Çaycuma’ya kadar gelebilecek.

BAŞKAN KANTARCI’NIN PAYLAŞIM ŞÖYLE:

Bizim de bir Kanalımız olsun diyoruz...

İŞTE KANAL ÇAYCUMA!!!!

Uzunluğu: 20 km

Alanı: 5 Milyon metrekare

Genişliği: 225 metre ortalama

Derinlik: 20,00-7,00 metre

Toplam kazı: 65 milyon metreküp

Tahmini Maliyeti: 200 Milyon $

ELMAS TV

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandas
Vatandas - 10 ay Önce

Yaptigi yollarin parasini katki payi diye o yola kenari olanlardan alan Kantarci bu Projenin maliyetinide artik bu kanala komsu olanlardan cikarir :-)
Bu kanal hangi denizi hangi denize baglayacak ve bu maliyet hangi yüklü yüklü gemilerden cikacak? Dile kolay 200 Milyon DOLLAR!!
Kantarci atmaya baslamis, secimden önce 41 kere masAllah deyip 41 projeden bahsetti, ve yaptigi yollarin maliyetini Caycumaliya yükledi, Kockan in yaptigi havaalanina normal ucaklar bile inemiyorken, güzelim dag kurdun kusun agacin gözünün yasina bakmadan tiraslanirken ve bu doga katliamina ragmen hala ucak inemiyorken, bu ne kanal projesi, eminim projenin yapiminida kendi firmasina verir! Sonucta ne yük gemilerinin ne yolcu gemilerinin gezemedigi bir kanalimiz ve MILYONLARCADA BORCUMUZ OLUR! Bu kanal bos is, Bizim güzel filyosumuz kanal icine alinmasin, ISTEMIYORUZ!! O 200 Milyon dolar ile bölge halkinin issizligini disa göcünü engelleyecek is alanlari acilsin!

SIRADAKİ HABER