Belediyeler sebze-meyve sektörüne giriyor

Meyve-sebzedeki fahiş fiyat artışlarıyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediyelere yönelik önemli mesajlar verdi. Manav ürünlerinin, tıpkı ekmek gibi belediye tarafından ucuz bir şekilde halka ulaştırılabileceğini belirtti.

Belediyeler sebze-meyve sektörüne giriyor

Erdoğan, İstanbul'a belediye başkanı olduğu dönemde ekmek fiyatlarının  yükseldiğini, çözüm olarak süratle modern, devasa ekmek fabrikaları kurduklarını  hatırlattı.

İlk olarak Anadolu Yakası'nda büyük bir ekmek fabrikası kurduklarını  anlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Aynı şekilde Edirnekapı'da vardı, onu modernize ettik. Çünkü maalesef  hijyen değil berbattı, rezillikti. Onu hemen modernize ederek, bir ikincisini  Cebeci'de kurduk. Bununla birlikte büfelerimizi yaygınlaştırdık. Fiyatlar  düşüktü, biz düşük fiyatla ekmekleri hem kalite hem de fiyatların düşük olmasıyla  piyasaya ayar vermeye başladık.

Bu adımları atacağız

Buradan söylüyorum; aynı şey biberiydi,  çarlistonuydu, patlıcanıydı, domatesiydi; her şeyde biz bu fiyatlara gerekirse  ayar çekme kararını aldık, adımlarımızı atacağız. Belediyelerimiz vasıtasıyla biz  bu adımları atacağız. Bir zamanlar biliyorsunuz tanzim satışlar kurulmuştu. Yani  belediyelerimiz vasıtasıyla bu adımları atabiliriz, atacağız.

Vatandaşa ucuz ürün vermeye mecburuz

Çünkü vatandaşımıza  ucuz, sağlıklı ürünler vermeye mecburuz. Türkiye, kendi imkanları ve  kabiliyetiyle böyle bir krizin üstesinden gelir."

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER