Belediye başkanından lüks makam aracı oyunu

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık son altı aydır Kdz. Ereğli Belediyesi’nin battığını, 50 milyon’un üzerinde borç olduğunu ve personel maaşlarını ödeyemez duruma gelindiğini söylerken lüks harcamalarına bir yenisini daha ekledi. Daha önce plajlar mevkisinde ki belediye kamp alanındaki saray yavrusuna yaklaşık 1,5 milyon TL harcayan Posbıyık şimdide 1,2 milyon TL’ye lüks cip aldı.

Belediye başkanından lüks makam aracı oyunu

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İtfaiye Müdürlüğü’ne “Arama Kurtarma Aracı” olarak aldığı 4x4 Lüks cipi makam aracı olarak kullanmaya başladı. Piyasa değeri yaklaşık 1,2 milyon TL olan cip lüks donanıma sahip. Yasal prosedür gereği cip İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde arama kurtarma aracı olarak satın alındı. Satın alınan cipin üzerine yapılan giydirmelerde “İtfaiye, arama kurtarma aracı” yazıldı ve resmi makamlara gönderildi. Prosedür yerine getirildikten sonra giydirmeler söküldü ve lüks cip makam aracına dönüştürüldü.

Hani Belediye batmıştı?
Kdz. Ereğli Belediyesi Eski Başkanı Hüseyin Uysal döneminde şerefsizce hırsızlıklar yapıldığı, belediyenin milyon TL’nin üzerinde borçlandırıldığını, 400 fazla personel alındığını ve personel maaşlarını ödeyemeyecek duruma gelindiğini söyleyen Posbıyık’ın lüks harcamalar yapmaya devam ediyor. Seçimden hemen sonra plajlar bölgesindeki kamp alanında konakladığı saray yavrusuna yaklaşık 1,5 milyon harcama yapan Posbıyık şimdide lüks cip aldı. Söylemleri ile yaptıkları sürekli çelişen Posbıyık, Erdemir’in ödemekten vazgeçtiği aylık 400 bin TL hava gazı tüketim vergisi nedeniyle belediyenin hizmet yapamaz hale geldiğini iddia etmişti. Posbıyık’ın söylemleri ile eylemlerinin uyuşmaması “Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” sözünü akıllara getirdi.

Kaynak: Kdz. Ereğli Haber

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER