Başkan Alan: Asfaltsız yer kalmayacak

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, basın mensuplarıyla bir araya geldi, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başkan Alan: Asfaltsız yer kalmayacak

Asfalt çalışmaları ne aşamada ilerliyor sorusunu yanıtlayan Başkan Alan, “Vatandaşlarımız asfalt istiyordu. Yenilenen ihale sonucunda ihale çalışmaları devam ediyor. Bizim niyetimiz asfaltsız ve parke taşsız yer bırakmamak. Havalar müsade ettiği sürece kaliteli işlerimizi yapacağız.” dedi.

“ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ”

Terörle mücadele Gazisinin darp edilme konusuna değinen Alan, “Rahatsız olmama şansımız yok. Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Süreç devam ediyor. Gazimizi ziyaret ettim, bizim tek isteğimiz kendisinin sağlığına kavuşmasıdır. Sonrasında süreç bizde, gerekeni yaparız.” dedi.

“ESNAFA YAKIŞIR ÇÖP KOVALARI İSTİYORUZ”

“Gazipaşa'daki çöp kovaları sık ve kullanılabilir olsun istedik. Çevreye duyarlıyız. Esnafa yakışır çöp kovaları istiyoruz. Hazırladık, yerlerine yerleştirilecek.”

“BAKANLIK YETKİLİLERİ İNCELEME YAPTI”

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yetkililer geldi, incelemeler yapıldı. Lavuar alanı, millet bahçesi gibi bir çok proje hazılanacak inşallah. Cumhurbaşkanımız Zonguldak ziyaretinde açıklayacak.”

“İŞGALLERE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Kaldırım işgallerine değinen Başkan Alan, kurallara uymayan esnafa ceza uygulanacağını belirterek; “Belediye Meclis üyelerimizle beraber önümüzdeki hafta esnaflarımıza tebligatları vereceğiz. 1 Ekimde yasak başlıyor. Kaldırım işgaline asla izin vermeyeceğiz. Cezai işlemler uygulanacak. Esnafların da duyarlı olması gerekiyor. Kimse yolları işgal edemez, belli bir sınır vardır. Görüntü kirliliği oluyor, bu şekilde vatandaşımızın hakkını elinden almış oluyoruz. Zonguldak'ta değişiklik olacak.”

“SUYUNU KESTİKLERİMİZ VAR”

Su borcu olanların suyunun kesildiğine de dikkat çeken Alan, “Geri dönüşler oldu. Beklentimizin altında kaldık, anlamak mümkün değil. Bu konuda hassas davranmak zorundayız. Düzgün şekilde su borcunu ödeyen vatandaşın hakkını korumak zorundayız. Suyunu kestiklerimiz var.” diye konuştu.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 10:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
ErsaN
ErsaN - 5 ay Önce

Asfalttan once selden kalan topraklari alin hala evimizin onunde 2 kamyon toprak var kuruyunca alinacakmis sanki fide ekecek

SIRADAKİ HABER