Bakan Varank: ''Tosyalı’yı yönetici olarak atadık, dedikoduyu bırakın''

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bu yıl 3. düzenlenen Batı Karadeniz Yapı ve Mobilya Fuarı’nda Filyos Projesi’ne ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Varank: ''Tosyalı’yı yönetici olarak atadık, dedikoduyu bırakın''

Tosyalı Holding’in önemli projeler üstlendiğini belirten Bakan Varank şu ifadeleri kullandı:  
Endüstri Bölgeleri kanununa göre, bir yönetici şirkete ihtiyaç var. Bu yüzden 17 Haziran’da, elini taşın altına koyan bölgenin en büyük yatırımcı şirketini yönetici şirket olarak atadık. 
Farklı anlamlar çıkmasın
Buradan farklı anlamlar çıkarmaya çalışanlar olduğunu duyuyorum. Bizim derdimiz üzüm yemek, bırakın dedikoducular kendi kendine oyalansınlar. 
Bakan Mustafa Varank, Filyos Projesi ile 10 bin yeni istihdam hedeflediklerini vurgulayarak “Bu projede yatırımları, dolayısıyla üretimi hızlandırmak bizim önceliğimiz. Bölgedeki tüm sanayicilerimizden, projeyi sahiplenmelerini, destek vermelerini bekliyoruz. 
750 milyon dolar hedefliyoruz
İnşallah Filyos Endüstri Bölgesi’ndeki tüm parseller faaliyete geçtiğinde; 10 bin yeni istihdam, 1,5 milyar dolarlık yatırım ve yılda 750 milyon dolar ihracat hedefliyoruz. Az önce ifade ettiğim gibi, bölgede yer almaları için sanayicilerimizle görüşmelere devam ediyoruz. 
Filyos’un tanıtımını yapıyoruz
Ayrıca her gittiğimiz yurt dışı seyahatinde Filyos’un tanıtımını yapıyoruz. Burada bulunan serbest bölgeye de ilginin olduğunu ifade etmek isterim. İnşallah Filyos, Batı Karadeniz Bölgesi’nin gelecek yüz yılını şekillendirecek. 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 15:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 1 yıl Önce

O ne demek, sert çıkış ne demek. Yönetici olacak bölgede firma kalmamış mı. Bakan vatandaşa sert nasıl davranır. Bölgede yöneticilik yapacak bir sürü firma var. Mersin firmasının özelliği nedir. Ne bu sertlik.

SIRADAKİ HABER