"Atatürk olmasaydı adınız Safiye'mi yoksa Sofi'mi olurdu?"

Milliyetçi Hareket Partisi merkez ilçe başkanı Niyazi Kıransoy, "Atatürk olmasaydı adınız Safiye’mi yoksa Sofi’mi olurdu?" dedi.

"Atatürk olmasaydı adınız Safiye'mi yoksa Sofi'mi olurdu?"

Anıtkabir'in önünde Atatürk'e hakaret ettiği videoyu internette paylaşan Safiye İnci, sosyal medyada infiale neden oldu. Videonun yayınlamasından sonra binlerce kişi Safiye İnci'yi protesto ederek tutuklanmasını istedi.

Bunun üzerine Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy da bir açıklama yaparak şunları söyledi;

"Ulu Önder Atatürk Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu ve müstesna bir şahsiyettir. Biz Milliyetçi Hareket Partililer, ülkücüler, Türk Milliyetçisi olarak bilinen Türk Milliyetçiliğini siyasi bir program olarak kabul eden insanlarız. Atatürk'te katıksız bir Türk milliyetçisidir. Biz olaya bu perspektiften bakarız. Bir kişinin insanlıktan nasibini almamış ve dini ritüellere sığınarak Atatürk'ün anıt mezarı olan Anıtkabir de Atatürk'e tekzip ve rencide edecek söylemlerde bulunması Her Türk Milliyetçisi gibi bizi çok derinden yaralamıştır. Şimdi bu insana sormak lazım eğer Atatürk olmasaydı, eğer milli mücadele olmasaydı, Atatürk milli mücadelenin başına geçip mücadeleyi kazanmamış olsaydı sizin adınız Safiye mi yoksa Sofi mi olurdu? Bunun neresini din adına yapıyorsunuz. Bunun neresini dine mal ediyorsunuz. Atatürk'ü nereye koydunuz, sizin haddinize mi düştü. Kimlerin adına kimlerin taşerönüsünüz? Büyük bir ahlaksızlıktır. Türklükle bağdaştırlamayacak bir harekettir. Türk milletine layık olmayan ve bir an önce bu milletin bu memleketin sınırlarını terk etmesi gereken bir insandır. Atatürkçülüğü kabul etmeyen Türk olamaz ve biz de onu kabul etmiyoruz. Dolayısıyla bu tür şeyler her on yılda bir çıkar, provokasyon amaçlıdır ve halkımızın soğukkanlı bunu karşılayacaktır. Çok kaale alınacak bir hareket değildir müfit bir hareket olarak kabul edilmesi gereken bir olaydır. Türkiye'de yaşayan mütedeyyin Müslüman insanlar sevmezler, gerçek Müslüman insanlar Atatürk'ü severler. Çünkü burada coğrafyamızda eğer en rahat İslam yaşantısı Türkiye Cumhuriyeti devletinde vardır ve buda Atatürk sayesindedir."

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2018, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER