AK Parti milletvekilleri fındık üreticisi için toplandı

Aralarında Zonguldak’ın da bulunduğu Fındık üretimi yapılan illerin AK Partili Milletvekilleri, TMO fiyatı ve fındık alım takviminin belirlenmesi için TBMM’de toplandı.

AK Parti milletvekilleri fındık üreticisi için toplandı

Toplantıya Zonguldak AK Parti Milletvekili Ahmet Çolakoğlu da katıldı. O toplantıda milletvekilleri, fındık üreticisinin taleplerini masaya yatırdı. 
Dünyanın fındığını biz üretiyoruz
2019- 2020 fındık sezonunda üreticilerin mağdur olmaması için yol haritası oluşturulduğunu belirten AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu “Fındık bölgemiz ve ülkemiz için çok stratejik bir ürün. Dünya rekoltesinin yüzde 78’ini biz üretiyoruz. Bu avantajımızı iyi değerlendirmeliyiz. Cumhurbaşkanımızın talimatı ile üreticimizin talepleri ivedi olarak karşılanacak.” dedi. 
Erdoğan’ın kesin talimatı var
Metin Gündoğdu “Daha önce Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirilen toplantılarda Sayın Cumhurbaşkanımız, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye fındık üreticisinin mağdur edilmemesi için gerekli çalışmaların yapılması talimatı verdiğini ifade etmişti. 
Belirsizlik ortadan kalkacak
Bölge milletvekilleri olarak Cuma ya da Pazartesi günü Sayın Bakanımızla bir araya gelerek TMO’nun fındık alım fiyatının ve alım takviminin bir an evvel belirlenmesi için görüşeceğiz. Çiftçimiz bahçeye girmeden belirsizlik ortadan kalkacak.” dedi. 
Üretici mağdur olmayacak
AK Parti Ordu Milletvekili Gündoğdu sözlerine söyle devam etti “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla fındık üreticilerimiz kesinlikle mağdur edilmeyecek. TMO’nun hızlı müdahalesi, fındık üreticisinin işçi maliyetlerini belirlemesinde önemli rol oynayacaktır. 
Destek ödemeleriyle yanlarındayız
Önümüzdeki günlerde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile gerçekleştireceğimiz toplantıda da bu hususları gündeme getireceğiz. AK Parti verdiği destek ödemeleri ve yaptığı müdahale alımları ile daima fındık üreticimizin yanında olmuştur.”

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
FINDIKCI
FINDIKCI - 13 ay Önce

Fındık bu sene de para etmez .üretici madur.....

SIRADAKİ HABER