Aday olmayacağını Açıkladı!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 12 Ocak’ta yapılan Merkez İlçe Kongresi sonrasında gözler il kongresine çevrildi. Parti de kongre heyecanı devam ederken kulislerde adı geçen bir başka isim olan Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası Başkanı Tahsin Erdem Pazar günü yapılacak olan kongrede aday olmayacağını duyurdu.

Aday olmayacağını Açıkladı!

Bilindiği gibi Elmas TV internet sitesi ve Halkın Sesi Gazetesi internet sitesinde yapılan anketlerde birinci çıkmasına rağmen aday olmayacağını açıklayan Tahsin Erdem yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyet Halk Partisi İl Kongresi arifesinde aday adaylığı sürecinde yapılan kamuoyu araştırmalarında şahsıma gösterilen teveccüh için teşekkür ediyor, siyasi duruşumuzun parti tabanında ve Zonguldak halkında karşılık bulduğunu görmenin gururunu yaşıyorum.
En çok ihtiyacımız olduğu bir dönemde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da uzlaşı kültürünü elden bırakmadan siyaset yapmanın sorumluluğuyla hareket edeceğimizin bilinmesini istiyorum.
İktidarın tek alternatifi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapan, oy veren, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan tüm yurttaşlarımızın da aynı sorumluluk ve heyecanla sürece omuz vereceğine olan inancımız tamdır.
Aday adaylarının fazla oluşu, katılım ve coşku partimizin iktidara yürüdüğünün kanıtıdır. Bu tarihi süreçte görev almak için aday olan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyor, başarılar diliyorum.
Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yaptığım ilk günden itibaren, tarafıma tevdi edilen tüm görevleri bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mevki ve makam gözetmeksizin yerine getireceğimin bilinmesini isterim.
Ancak partimizin içinde bulunduğu konjonktür gereği 16 Şubat Pazar günü yapılacak İl Başkanlığı kongresinde aday olmayacağımı kamuoyuyla paylaşıyorum.
Pazar günü yapılacak il başkanlığı seçiminde delegelerimizin hür ve özgür iradeleriyle hiçbir etki ve baskı altında kalmadan partimiz için en doğru kararı verecektir.
İktidar yürüyüşümüze gölge düşürecek eski alışkanlıklarımızdan uzak, tüm partililerimiz kucaklayacak, liyakat sahibi ve bağımsız bir il başkanı seçilmesi umuduyla kongremizin hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.”

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER