526… Zonguldak'taki 10 isim suskun!

526… Zonguldak’taki 10 isim suskun!

526… Zonguldak'taki 10 isim suskun!

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, olağanüstü kurultay için toplanan imza sayısının 526 olduğunu, bu akşam ya da en geç yarın yeter sayıda imzanın toplanacağını söyledi. CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke ise genel başkan adayı olmayacağını açıkladı. Diğer yandan Nuri Tekin, Gökhan Demirtaş, Halil Posbıyık, Umut Başoğlu, Şengül Burgucu, Cem Oktay, Filiz Karademir, Sertan Ocakçı, Cengiz Bank ve Yaşar Bükrü'den oluşan Zonguldak delegelerinin sessizliği sürüyor. Delegelerden yarısının İnce kurultay için imza atması bekleniyor.

CHP'de olağanüstü kurultay için toplanan imzaların sayısı belli oldu.
CHP'de 'Gelecek İçin Biz' grubundan da kurultay çağrısı
CHP'nin 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı gösterdiği Muharrem İnce'ye yakınlığıyla bilinen Tüzün, Meclis'te, CHP Parti Meclisi Üyesi Gaye Usluer ve Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu ile basın toplantısı düzenledi.
CHP'de seçimli olağanüstü kurultay gerçekleştirilmesi için üç gün önce çağrıda bulunduklarını anımsatan Tüzün, delegelerin özgür iradeleriyle bu çağrıyı dikkate alarak ücretlerini de ceplerinden ödeyerek notere gittiklerini aktardı.

'KİMSEDEN SAKLADIĞIMIZ BELGE YOK, HEPSİNİ TEK TEK SAYABİLİRSİNİZ'
Bu taleplerin hem ıslak imzalı noter kağıtlarıyla hem de noterden hemen sonra bizzat fotoğraflarla kendilerine gönderildiğini bildiren Tüzün, bazı noterlerin hazırlanan nüshaları CHP Genel Merkezi'ne de gönderdiğini, imza sayısıyla ilgili bu nedenden dolayı polemik yapıldığını ifade etti.
Noterde atılan imzaların salt çoğunluğa ulaştığı zaman iradenin teşekkül etmiş olacağını söyleyen Tüzün, bu akşam ya da en geç yarın yeter sayıda imzanın toplanacağını, bu imzaları haftaya yetkili makamlara ulaştıracaklarını dile getirdi.

Noter talepname ve beyannamelerinin ellerinde olduğunu ve basın mensuplarının inceleyebileceklerini vurgulayan Tüzün, "Kimseden sakladığımız gizlediğimiz belge yok. Hepsini tek tek sayabilirsiniz" dedi.

'BU BİR KÜSKÜNLER HAREKETİ DEĞİL'
Kılıçdaroğlu'nun kurultay için imza veren başdanışmanı istifa etti
PM Üyesi Gaye Usluer de toplanan imza sayısıyla ilgili bilgi verdi. "Bu bir küskünler hareketi değildir" diyen Usluer, ortaya çıkacak sonuç ne olursa olsun delegelerin kararı olacağını belirtti.
Usluer, dün akşam saat 17.00 itibarıyla seçimli olağanüstü kurultay talebiyle verilen imza sayısının 521 olduğunu, buna bu sabahki verilerin dahil olmadığını bildirdi.
Yeniden söz alan Tüzün, açıklamayı yaparken, 5 imza bilgisinin de kendisine ulaştığına işaret ederek "Toplam imza sayısı 526 olmuştur. Fazlası vardır, eksiği yoktur. Bugün 600'ü geçeceğine yürekten inanıyoruz. Salt çoğunluğun çok üzerinde imza toplanacaktır" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2018, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER