“1 Milyon 200 bin TL borçları var”

Zonguldak Kahveciler ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Alparslan Küçük, kafe Kahvehane ve lokantaların katı atık ve bertaraf borçlarının ortalama 1 milyon 200 bin TL olduğunu söyledi.

“1 Milyon 200 bin TL borçları var”

Alparslan Küçük yaptığı açıklamada, Yeni seçilecek belediye başkanından katı atık ve bertaraf borcuyla ilgili çözüm istediklerini esnafın zor durumda olduğunu ve kepenk kapatmak zorunda olduğunu belirterek söyledi;

Zonguldak merkezdeki 19 Mahallemizde lokanta ve kahvehanelerin 6 bin ile 22 bin TL arasında Zonguldak belediyesine katı atık ve bertaraf burcu bulunmaktadır. Cafe ve internet salonları hariç 120 tane üyemiz var. Buradaki rakam çok yüksek bir rakam. Yeni seçilecek belediye başkanımızdan özellikle kangren olmuş bir esnafı çok zor duruma sokan katı atık ve bertaraf burcuyla ilgili sorunun çözümüne yönelik çare bekliyoruz. Bu konuyla ilgili meslek odalarımızı ziyaret ederler ise net görüşlerini öğrenmek istiyoruz. Esnafın 2016-2017 yıllarına ait katı atık ve bertaraf borcu ortalama 10 bin TL’den hesapladığımızda toplam borcu herhalde tahmin ederler. Bu konuyla ilgili ne gibi çözüm sunacaklarını kendilerinden bekliyoruz.”

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER