BEÜ HASTANESİNDE YOĞUN BAKIM SKANDALI

Sağlam Hastalar Yoğun Bakıma Yatırılıyor. Gün geçmiyor ki Üniversite hastanesindeki skandallar bitmek bilmiyor. Hastane hakkında daha önce yaptığımız haberler üzerine sitemize ihbarlar yagiyor.

BEÜ HASTANESİNDE YOĞUN BAKIM SKANDALI

Gün geçmiyor ki Üniversite hastanesindeki skandallar bitmek bilmiyor. Hastane hakkında daha önce yaptığımız haberler üzerine sitemize ihbarlar yağıyor. Bu seferki skandal öyle böyle değil, tamamıyla insan hayatını direkt tehlikeye atan ve kurumları zarara uğratan suç iddiası. İddiaya göre “Hastanede görevli bazı doktorlar binlerce lira para aldıkları zengin ve torpilli hastalarını tedavilerine başlamadan önce sağlam durumda iken yoğun bakıma yatırıyorlar. Böylece 112 den gelen yoğun bakım hastaları yoğun bakımda yer yok diye Üniversite Hastanesine alınmayıp çevre illere veya diğer illere gönderiliyor, çoğu da yollarda hayatlarını kaybediyor. Ayrıca sağlam olarak yoğun bakıma yatırılan bu hastalar üzerinden SGK dan dan hastane yoğun bakım ücreti tahsil ederek, normalden daha yüksek ücret almış oluyor”. Vatandaşlar devlet üniversitesi hastanesindeki bu durum için, fakirin yaşamaya hakkı yok mu, diyerek isyan ediyorlar. Üniversite Rektörü ne yapıyor, yönetim bu duruma göz mü yumuyor, bu suçu işleyen hastane başhekimliği ve doktorları engelleyecek müfettiş, savcı yok mu diye soruyorlar. Bu yapılanların vicdansızlık, ahlaksızlık olduğunu, Hipokrat yemini eden, öğrencilerine etikten, ahlaktan, hasta ayrımı yapılmamasından bahsederek ders veren, doktor yetiştiren Üniversite ve hocalarından bu tür bir davranış beklemediklerini ancak hayal kırıklığına uğradıklarını, “biz kimlerin eline kalmışız, gerçekten tuz kokmuş” ifadesinde bulunuyorlar.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 11:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
İrem Çepni
İrem Çepni - 1 yıl Önce

13 senedir BEÜ hemşire olarak çalışıyorum.Bu kadar da olmaz şu yazılanlara bakar mısınız?Hastane personeline bu kadar da haksız suçlama yapılamaz.

Yadigar demir
Yadigar demir - 1 yıl Önce

Ne abarttınız kaç gündür be benmi rastladım hep iyilere Allah razı olsun kaç kere gittiyse hiç aksi bi durumla karşılaşmadım kanser hastası babamı ameliyat etti Mertol gökçe kuruş para almadı iki oğlum ameliyat oldu uruloji bolumunde kuruş vermedim kendim yattım 15 gün bir sürü işlem yapildi gastronomi bölümünde hepsinden Allah razı olsun tuttuklari altın olsun babam tekrar kalp krizi gecirdi acil stent takıldı 5 6 gün yoğun bakımda kaldı yok bizim dayımız oralarda bize böyle iyi davransinlar illaki olumsuzlukları vardır ama bu kadar değil ya iyice batirdiniz hastaneyi ve çalışanları bazı suçlarda kisiseldir bir pire için yorgan yakilmaz

Ülkü  Altun
Ülkü Altun - 1 yıl Önce

Bu hastane bu hale gelinceye kadar hicmi kontrol edilmedi hergun bi skandal

Fatma Çetin
Fatma Çetin - 1 yıl Önce

Yazıklar olsun.

sadet
sadet - 13 ay Önce

neden takip edilmiyor bu hastane. rektör genel sekretere, hastane başmüdürüne neden bunun hesabını sormuyor. genel sekreteri diksin hastaneye zaten bir şey yaptığı yok.

Meral
Meral - 1 yıl Önce

BEÜ açılımı ne acaba

Zuhal celikel
Zuhal celikel - 1 yıl Önce

Gerçekte insan hayatı çok ucuza alınıyor bazı doktor ve hemşireler bazen insanı zorla özel hastanelere itiyorlar sürekli gözetim edilsin

Cansu g
Cansu g - 1 yıl Önce

Bunu yeni mi farkettnz bunu her hastane yapıyor zaten heleki özel hastaneler


SIRADAKİ HABER