Profili düşük!

Zonguldak’ı konuşuyoruz ya hani!
Çoğu boşa!
Giderek büyüyen samimiyetsizlik dehlizinde ömür tüketirken çabaların çoğu boşa.
Kime sorsanız iyi niyetli.
Kiminle konuşsanız Zonguldak’ın geleceğini dert ediyor.
Ama pek öyle değil!
Bu kenti, bu ülkeyi, bu insanların geleceğini gerçek anlamda dert edenlerin yapması gereke ilk iş samimi olabilmekti oysa.
Samimi kalabilmekti.
Hırsızlığın, arsızlığın, fitne ve fesatın bu kadar kabul gördüğü ve teşvik edildiği bir gelenek içinde neyin daha iyi olmasını bekleyebilir ki.
Bu kentin iyi insanları, bu kentin samimi insanları daha cesur, daha çalışkan ve daha açık sözlü olmadığı sürece meydanlar yılanlara, çıyanlara, akreplere kalacak!
Bunların yanında sosyal zeka seviyesi düşük, profili düşük yönetenler başımıza baş olduğu sürece, siyaset bu tür adamları koruyup kolladığı sürece değişen bir şey olmayacak!
    
Milletvekillerimiz!
    
Beş milletvekilimiz var.
İyi niyetlerine bir şey diyemiyoruz ancak seçimden bu güne genel anlamda karneleri düşük.
Kamuoyu nezdinden çok düşük hatta.
Politik söylem ve medyaya çıkan sözleri karın doyurmuyor.
Halk ümidini yitirmiş.
Onlar da kent için bir şeyler yapmak istiyor ama istemekle olmuyor bu işler!
Kamuoyu adına buradan hatırlatalım!
   
TTK mahkumları alıyor!
    
TTK’nın tartışmalı mahkum kurasının ardından iddialar yargıya taşınmıştı. TTK ne yazık ki bu güne kadar mahkum kadrosundan alması gereken işçileri alamadı. Hem TTK hem de İŞKUR yönetimi bu konuda sürecin tamamlanmasını bekliyordu. Yargı süreci tamamlandı ve TTK yönetimi mahkum kadrosundan işe alınacaklar için yeni bir çalışma yapmaya hazırlanıyor.
     
Kilimli gerçeği!
    
Ak Parti Milletvekili  Polat Türkmen ve Kilimli’nin Ak Partili Belediye Başkanı Kamil Altun gemi söküm tesisi konusunda endişelerini dile getiren kitleleri adeta hedef gösteriyor. Olmayan bir şeyi konuşuyormuşuz gibi hareket ediyorlar. Gelişmeleri bilmiyor olabilirler. Geçtiğimiz Şubat Ayında Vali Erdoğan Bektaş ve TSO Başkanı Metin Demir’in başında olduğu grup İzmir ve Manisa’da incelemelerde bulundular. Heyet daha sonra Aliağa’da gemi sökümü yapan işadamları ile buluşarak derneklerinde sohbet ettiler. Kendilerine Kilimli’de tahsisi edilen alandan bahsederek yatırım için davetler yapıldı. Evet şimdilik gelen giden bir firma yok ama gelip inceleme yapması beklenenler var. Dahası o firmalarla ortaklık kurarak bölgemize getirmek isteyenler var. Mesele budur. Yani duman ateş olmayan yerden çıkmıyor! Bu endişeler dile gelince; “Gelen yok ki. Nesini büyütüyorsunuz?” demek futbolda olduğu gibi aldatmaya yönelik bir harekettir! Samimi olalım birbirimizi kandırmayalım.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Küçük
Hüseyin Küçük - 1 yıl Önce

Yüreğine sağlık Atila. Gelen yok ortalığı velveleye vermeyin diyen sn. Vekil ve durumunu 657 ye tabi den ifade eden başkanımız. Ama biz kararlıyız. Harita sarılıp kenarda yatacak kadar kararlıyız. Değil kilimli'yi karadeniz dahil vatanım Türkiye karasularını avrupanın çöplüğü yapmıyacağız.