Zabıta ve Kara Yürek...

Zonguldak Zabıtası, görevleriyle ilgili eleştirilebilir. Fakat bir konuda  -kara yürek hariç-  gerçekten çok duyarlıdırlar. Aç-susuz sokak hayvanları ile ilgili aradığınızda, sağ olsunlar anında destek anonsları yapılır. Bu anonslardan etkilenip bir kişi  bile yola gelse, bir hayvanın hayatını kurtarsa bundan güzel ne olabilir?

Yalnız bu insani tabloyu, kara yüreğin nöbetçi olduğu günlerde bulamazsınız. Bizler onun adını bilmeyiz fakat sesinden ego patlamalarından, hainliğinden tanırız. Kavurucu sıcaklarda mazlum hayvanlar için anons rica ettiğinizde kara yüreğe denk gelirseniz, asla bu anons yapılmaz. Ya "anons memuru şimdi çıktı'' diye yalan söyler, 2 dakika sonra cenaze ilanı duyarsınız. Ya da ''amirler biliyor mu?'' der, taşkınlıklar yapar sizi tersler.

O zavallı hayvanların yemeği, suyu için anons çıldırtır kara yüreği. Kendisini uyaracak yetkili de bulamazsınız Belediyede. Kara yürek te bundan cesaret alır.

Kara yürekler de bu dünyanın yolcusudurlar. Çünkü insani tekamül, merdiven çıkmak gibidir. Kimi insanlar, gelişmiş vicdan düzeyinde üst basamaklardadır. Kimi ortalardadır, yukarı doğru çıkmaya devam eder. Bir de henüz merdivene adım atamamış olanlar vardır. Bunlarla hayatımızın her alanında mutlaka karşılaşırız.

Oysa her şeyin başı acıma duygusu ve sevgidir. Vicdan, yaşamın temel taşıdır, olmazsa olmaz.

Sonuç; Vicdanınız kadar insansınız. Bunu unutmayın. Ve zaten, davranışlarımızın sonucu da ilahi adalet olarak bir gün karşımıza çıkacaktır. Daima güzel insanlarla karşılaşmanız dileğiyle...

İyi bayramlar.

YORUM EKLE