Zonguldak’ta festivaller yapılması gerekiyor

Zonguldak’ın iyi tanıtılması gerektiğinin altını çizen Gökdeniz: “Turizm pandemi sürecinde en ağır darbelerden birini alan sektörlerden biridir.

Zonguldak’ta festivaller yapılması gerekiyor

Balıkesir Üniversitesi Ayvalık Yüksek Okulu Turizm Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ayhan Gökdeniz, Gazeteci Gamze Taşdemir’in hazırlayıp sunduğu ‘Günün Manşetleri’ programında Zonguldak turizminin daha iyi seviyeye gelmesi için yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Zonguldak’ın iyi tanıtılması gerektiğinin altını çizen Gökdeniz: “Turizm pandemi sürecinde en ağır darbelerden birini alan sektörlerden biridir. Dolayısıyla da Zonguldak şanssız illerden bir tanesi. Bölgenin öncelikle bir stratejik plana ihtiyacı var.  Kum, deniz, güneşin yanında Zonguldak’ın mutfağı var. İstanbul’dan başlayan turlarda Zonguldak’ın ismi bile yok. Zonguldak’ı il olarak bu grubun içerisine almamız gerekiyor. Turizm anlamında pazarlanabilmesi için üç önemli faktör var. Ulaşılabilirlik, çekicilik ve alt, üst yapı donanımları. Zonguldak ulaşılabilir bir kenttir. Zonguldak’ın değer çekiciliği de vardır. Zonguldak’ın sosyal medya üzerinden de tanıtılması gerekiyor. Zonguldak’ta festivaller yapılması gerekiyor.”

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER