Kezban bebek sergilendi...

Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde ‘Kitre Bebek’ sergisi açıldı...

Kezban bebek sergilendi...

Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde ‘Kitre Bebek' sergisi açıldı.

Merkez Halk Eğitim, İŞ-KUR ve Zonguldak girişimci kadınlar kooperatifi (ZOGİK) işbirliği ile Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde folkrolik kitre bebek sergisi açılışı yapıldı.

Sergi açılışına, İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, MHP Zonguldak Kadın Kolları İl Başkanı Mevlüde Yalçıner, Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Kadir Bacıoğlu ve kursiyerler katıldı.

Yayla Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni ve ZOGİK başkanı Perihan Uğurlu, sergi hakkında bilgi vererek şunları söyledi;  
"Kursumuz 18 kursiyer ile 25 ayda tamamlanmıştır. Amacımız dezavantajlı kadınlarımızı eğiterek yöresel kıyafetlerimiz yaşatan Kezban bebeğin üretimini artırmaktır. Bu konuda hedefimize ulaştık mutluyuz. Üretimde Zonguldak'ımızın ekonomik, sosyal ve kültürel olarak bir adım ileri taşımak için çalışan her birinden destek bekliyoruz. Yöremizin kültürünü yansıtan cepkeni günlük kullanıma taşımak istiyoruz. Kooperatifimiz, yöremize ait kültürel anlam taşıyan her istediğimizi günlük yaşamda kullanılabilecek şekilde üretime devam edecektir."

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2018, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER