Görsel sanatlar ve teknoloji tasarım sergisi...

Zonguldak Güzel Sanatlar Galerisi’nde Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu görsel sanatlar ve teknoloji tasarım dersi yıl sonu sergisi açıldı.

Görsel sanatlar ve teknoloji tasarım sergisi...

Zonguldak Güzel Sanatlar Galerisi'nde Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım dersi yıl sonu sergisi açıldı.

Sergide öğrencilerin yapmış olduğu 60 tablo üzerine yapılmış guaj resimlerden ve ev tasarımlarından oluşan sergi 3 gün açık kalacak. Sergi açılışına, Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, Esnaf Odaları Birliği başkanı Muharrem Coşkun, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Sergide, Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencileri tarafından keman ve gitar eşliğinde müzik dinletisi yapıldı. Sergi hakkında bilgi veren Teknoloji Tasarım öğretmeni Gülay Özcan:"Öğrencilerin yaklaşık iki aylık çalışması ile ortaya çıkan bir sergi oldu. 60 tane tablo üzerine guaj resimler yapıldı. Öğrencileri kutluyorum." dedi.

Vali yardımcısı Nevzat Taşdan, sergiyi gezerek tabloların güzel olduğunu, öğrencilere fırsat verildiği takdirde daha güzel işlere imza atacaklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER