Devrek’e yıldız yağacak

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde 30’uncu kez düzenlenecek olan Uluslararası Devrek Baston ve Kültür Festivali’nin programı belli oldu.

Devrek’e yıldız yağacak

Uluslararası Devrek Baston ve Kültür Festivali, kortej yürüyüşü ile başlayacak olup 23 Temmuz Salı Günü Saat: 17.30’da Karşıyaka Mahallesi Çomaklar Köprüsü’nden başlayıp Cumhuriyet Meydanında son bulacaktır.

23 Temmuz Salı günü 18.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda 30. Uluslararası Devrek Baston ve Kültür Festivali’nin açılış gününde; çelenklerin Atatürk Anıtı’na konulması ve festival meşalesinin yakılmasıyla protokol üyeleri günün anlam ve önemine dair konuşmalar yapacaklar.

Festivalde; Edip Akbayram, Kıraç ve Betül Demir gibi birbirinden ünlü sanatçılar sahne alacak. Festivalde resim sergileri, paneller ve imza günleri gibi kültürel aktivitelerin de yer alacağı bildirildi.

30’uncusu düzenlenen Uluslararası Devrek Baston ve Kültür Festivali programı şu şekilde:

23 Temmuz 2019 Salı

Saat : 17.30’ Kortej yürüyüşü

Yer: Karşıyaka Mahallesi (Çomaklar Köprüsü)

Saat: 18.30 Festival açılış töreni

Yer: Cumhuriyet Alanı

Çelenklerin Atatürk Anıtına konulması,

Festival Meşalesinin yakılması,

Açılış Konuşmaları,

Konuşmacılar; Baston Ustası, Belediye Başkanı, Kaymakam, Milletvekilleri ve Vali.

Saat: 19.00’ Devrek Rosak Halk Oyunları ekibinin açılış gösterisi.

Yer: Cumhuriyet Alanı.

Saat: 19.15’ Yerli yabancı karma halk oyunları gösterisi; Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Bosna Hersek, Romanya, Ukrayna, HASAD

Yer: Cumhuriyet Alanı

Saat: 19:30’ Baston stantlarının açılışı

Yer: Cumhuriyet Alanı

Saat: 20.00’ Ustalara saygı

Yer: Cumhuriyet Alanı

Saat: 20.30 Minik eller baston sanatıyla buluşuyor

Yer: Cumhuriyet Alanı

Saat: 21.00’ Survivor minikler oyun parkur gösterisi

Yer: Cumhuriyet Alanı

Saat: 21.30’ Konser-Devrek türküleri-Devrek Rüştü Onur Sanat ve Kültür Derneği

Yer: Cumhuriyet Alanı

24 Temmuz 2019 Çarşamba

Saat:10.00’ Sergi: Resimde dışavurumculuk

(Prof Dr. Bedri Karayağmurlar- Orhan Kurmalı -Mehmet Ali Doğan)

Yer: Eski Anaokulu (Kültür Merkezi)

Saat: 10.30’

Padişah kaftanları ve tuğraları cam altı hat sergisi

(İbrahim Boz)

Yer: Eski Anaokulu (Kültür Merkezi)

Saat:11.00’ Yağlı boya resim sergisi

(Kazım Darıcı-Halit Kaya)

Yer: Eski Anaokulu (Kültür Merkezi)

Saat: 11.30’ Karma resim sergisi

Yer: Eski Anaokulu (Kültür Merkezi)

Saat: 12.00’ Eski Devrek evi açılışı

Yer: Eski Anaokulu (Kültür Merkezi)

Saat: 12.15’ Eski Devrek Söyleşisi

Yer: Eski Anaokulu (Kültür Merkezi)

Saat: 17:30’ Sokak basketbolu

Yer: Atatürk İlköğretim Okulu Bahçesi

Saat: 18:00’ Tavla turnuvası

Yer: Belediye Aile Çay Bahçesi

Saat: 18.30’ Panel-Koşulsuz ebeveynlik

(Uzman Klinik Psikolog Funda Öksüz)

(İlk Adım Gündüz Bakımevi’nin katkılarıyla)

Yer: Alile Çay Bahçesi

Saat: 19:00’ Survivor minikler oyun parkur gösterisi.

Yer: Cumhuriyet Alanı

Saat: 19:30’ Şöhretler karması futbol müsabakası (Milli Takım)

Yer: Devrek Şehir Stadyumu

Saat: 20.00’ Yerli yabancı karma halk oyunları gösterisi; Ukrayna, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Bosna Hersek, Romanya, HASAD.

Yer: Cumhuriyet Alanı

Saat: 21.00’ Semazen gösterisi; Devrek Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği.

Yer: Cumhuriyet Alanı.

25 Temmuz 2019 Perşembe

Saat: 17.30’ Rıfat Sivişoğlu (9’uncu Dönem Milletvekili)

Bisiklet turu

Yer: Cumhuriyet Alanı

Saat:18.00’Panel; Edebiyatın hayatımızdaki yeri.

Yöneten: Halil İbrahim Özcan (Uluslararası Yazarlar Birliği)

(PEN) Türkiye 2’inci Başkanı

Konuşmacılar: Ahmet Telli-Şair, Lütfiye Aydın- Öykücü, Ayşe Sarısayın-Yazar, Mehmet Erte-Şair, Güney Özkılıç-Şair-Yazar.

Kitap imza: Halil İbrahim Özcan-Romancı,Şair

Ahmet Telli-Şair, Lütfiye Aydın- Öykücü, Ayşe Sarısayın-Yazar, Mehmet Erte-Şair, Döndü Açıkgöz-Şair-Yazar, Güney Özkılıç-Şair-Yazar, Gökhan Taner Günüsan-Şair, Burhan K. Kurmalı- Yazar, İbrahim Tığ-Gazeteci, Şair-Yazar

Yer: Zübeyde Hanım Aile Çaybahçesi

Saat: 18:30’ Sokak basketbolu

Yer: Atatürk İlköğretim Okulu Bahçesi

Saat: 19:00’ Tavla turnuvası

Yer: Belediye Aile Çay Bahçesi

Saat : 19.30’ Masal kutusu (çoçuklar için sokak tiyatrosu )

Yer: Cumhuriyet Alanı

Saat: 20:00’ Survivor minikler oyun parkur gösterisi.

Yer: Cumhuriyet Alanı

Saat: 20.30’ Yerli yabancı karma halk oyunları gösterisi: Ukrayna, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Bosna Hersek, Romanya, HASAD.

Yer: Cumhuriyet Alan

Saat: 21.30’

Konser: Türk Sanat Müziği- Devrek Kültür Derneği

Yer: Cumhuriyet Alanı

26 Temmuz 2019 Cuma

Saat: 16:00’ Söyleşi – Kitap imza.

İsmail Saymaz- Gazeteci -Yazar

Yer: Belediye Aile Çay Bahçesi

Saat: 17:00’ Sokak basketbolu

Yer: Atatürk İlköğretim Okulu Bahçesi

Saat: 17:30’ Tavla turnuvası

Yer: Belediye Aile Çay Bahçesi

Saat:19.00’ Masal kutusu (çocuklar için sokak tiyatrosu

Yer: Cumhuriyet Alanı

Saat: 19.30’ Yerli yabancı karma halk oyunları gösterisi; Ukrayna, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Bosna Hersek, Romanya, HASAD.

Yer: Cumhuriyet Alanı

Saat: 20:00’ Survivor minikler oyun parkur gösterisi

Yer: Cumhuriyet Alanı.

Saat: 21.00’ Konser: Remzi Budak- Ayhan Alaz-Hüseyin Terzioğlu

Yer: Cumhuriyet Alanı

Saat:22.30’ Konser- Kıraç.

Yer: Cumhuriyet Alanı

27 Temmuz 2019 Cumartesi

Saat: 16.30’ Uçurtma şenliği

Yer: Aytaç Sitesi Mevkii

Saat: 17.00’ Masal kutusu (çocuklar için sokak tiyatrosu )

Yer: Karşıyaka Çomaklar Köprüsü Meydanı

Saat: 17.30’ Panel-Halk kültüründe türküler.

Yöneten: Prof. Dr. Hayrettin İvgin

Prof. Dr. Hayrettin İvgin, Prof. Dr. F.Reyhan Altınay-Devlet Türk Musikisi Öğretim Üyesi, Doç .Dr. Hüseyin Yaltırık-TRT İzmir Radyosu Türk Halk Müziği Sanatçısı, Hale Gür- TRT İzmir Radyosu Türk Halk Müziği Sanatçısı ve Şefi.

Yer: Belediye Aile Çay Bahçesi

Saat: 18:00’ Sokak basketbol maçı

Yer: Atatürk İlköğretim Okulu Bahçesi

Saat: 18:30’ Tavla turnuvası

Yer: Belediye Aile Çay Bahçesi

Saat: 19:00’ Survivor minikler oyun parkur gösterisi.

Yer: Karşıyaka Çomaklar Köprüsü Meydanı.

Saat : 20:00’ Yerli yabancı karma halk oyunları gösterisi; Ukrayna, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Bosna Hersek, Romanya, HASAD.

Yer: Cumhuriyet Alan

Saat: 21.00’ Konser- Grup renk körü

Yer: Cumhuriyet Alanı

Saat: 22:30’ Konser- Edip Akbayram

Yer: Cumhuriyet Alanı

28 Temmuz 2019 Pazar

Saat: 14.00’ Trap Yarışması (av bayramı) Devrek Avcılık, Atıcılık ve Balıkçılık İhtisas Spor Klübü.

Yer: Arka Değirmenyanı / Çolakpehlivan Köyü

Saat: 16.00’ Santraç Turnuvası finali

Yer: Belediye Aile Çay Bahçesi

Saat: 16:30’ Tavla Turnuvası finali

Yer: Belediye Aile Çay Bahçesi

Saat: 17:00’ Survivor minikler oyun parkur gösterisi.

Yer: Belediye Aile Çay Bahçesi

Saat: 17:30’ Sokak basketbolu finali

Yer: Atatürk İlköğretim Okulu Bahçesi

Saat : 18.30’ Halk koşusu

Yer: Bostandüzü

Saat: 20.00’ Yerli yabancı karma halk oyunları gösterisi; Ukrayna, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Bosna Hersek, Romanya, HASAD.

Yer: Cumhuriyet Alan

Saat: 21.00’ Konser; Şendoğan Karadeli,

Yer: Cumhuriyet Alanı

Saat: 22.30’ Konser – Betül Demir.

Yer: Cumhuriyet Alanı.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER