Caddebostan 15 yaşındaki Asya’yı ağırlıyor!

15 yaşındaki Yeniceli Asya Sazlı’nın kişisel resim sergisi, İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi’nde 19-25 Nisan 2019 3. Kat Fuaye Alanında Saat 17.00’de sanatseverlerle buluştu.

Caddebostan 15 yaşındaki Asya’yı ağırlıyor!
Henüz 15 yaşında olan Asya Sazlı’nın doğuştan gelen resim yeteneği erken yaşlarda keşfedilmiş ve aldığı resim eğitimi ile yeteneğini geliştirdi. Resim serüvenine 3. Kişisel Resim Sergisi ile devam eden Asya Sazlı’nın resimleri, kişisel resim sergileriyle ve karma resim sergileriyle ilgi uyandırmış ve sanatseverlerin beğenisini kazandı. Asya Sazlı halen çalışmalarına Hocası Ressam Vedat Hazneci ve kendi atölyesinde devam ediyor. Çalışmalarında yağlıboya ve akrilik boya kullanmakta olup, desen çalışmalarını da aralıksız olarak sürdürüyor.
Resimlerine gösterilen ilgi henüz başlarında olduğu sanat yararı için kendisine güç kattığını kaydeden Sazlı, resim eğitimi ile akademik eğitimini birlikte yürüttüğünü söyledi. Sazlı, babasının görevi gereği Merzifon’da yaşıyor. Karaelmas Platformu Başkanı Metin Kara da Asya Sazlı’yı tebrik ederek Zonguldak ve Karabüklüleri sergiye davet etti.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 20:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER