25.000 TL'lik kitap Zonguldak'a geldi

Yazdığı Mustafa Kemal adlı kitabın 1881 adet özel basımını 25.000 TL'den satan Yılmaz Özdil Ereğli'ye geldi. Okurlarıyla buluşan Özdil, satın alınan kitaplarını imzalayıp vatandaşla fotoğraf çektirdi.

25.000 TL'lik kitap Zonguldak'a geldi

Yılmaz Özdil sosyal medyadan "Mustafa Kemal” imzası için pazar günü Zonguldak Ereğli’deyim" dedi.

KİTABIN KONUSU

Ey Türk gençliği! Birinci vazifen..."

Yılmaz Özdil'in "Türkiye&'nin kurtuluş reçetesi Mustafa Kemal&'in hayat hikayesidir," diyerek kaleme aldığı Mustafa Kemal, Kırmızı Kedi etiketiyle buluşuyor. Özdil'in kaleminden, Modern Türkiye'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatı aynı zamanda Kırmızı Kedi Yayınları'nın 1000'inci kitabı.

Yılmaz Özdil yeni kitabında, Mustafa Kemal'in Osmanlı ordusunda görevli bir askerken -bilhassa 1.Dünya Savaşı'nda görev aldığı Çanakkale cephesinde- çeşitli cephelerde ve daha sonra Türk Kurtuluş Savaşı'nda emperyalist güçlere karşı kazandığı başarıları, kurduğu yeni cumhuriyetle gerçekleştirdiği "çağdaş" demokratik cumhuriyet idealini, kadın hakları başta olmak üzere sosyal hayatta gerçekleştirdiği reformları, eğitim-kültür-sanat-ekonomi-tarım-sanayi-gündelik yaşam ve diğer başka alanda hayata geçirdiği, dönemi için emsalsiz denebilecek başarıları kaleme alırken, gündelik hayatından da kesitler sunuyor.

Ayrıca Mustafa Kemal'in, sanatsever ve entelektüel kimliğini, hayvanseverliğini, doğa bilincini, çocuk sevgisini, kadın hakları konusunda sergilediği vizyonerliğini ve diğer sıra dışı özelliklerini sebep sonuç ilişkisi içinde ele alıyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 10:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
İyi okur
İyi okur - 1 yıl Önce

Kitap koleksiyon değerindedir ve 2500 TL`dır. HABERİ düzeltirseniz sevinirim. :)

SIRADAKİ HABER