ZONDEF'ten Zonguldak için anlamlı panel...

ZONDEF Kültür Sanat komisyonu başkanı Ahmet Yaşar Akkaya’nın Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk İli Zonguldak adlı panelinde Zonguldaklılar Gültepe Kültür Merkezinde bir araya geldiler.

ZONDEF'ten Zonguldak için anlamlı panel...

Zonguldak Dernekleri Federasyonu derneklerinden Yeşilöz Köyü Derneğinin düzenlemiş olduğu Araştırmacı Tarihçi Yazar, ZONDEF Kültür Sanat komisyonu başkanı Ahmet Yaşar Akkaya'nın Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk İli Zonguldak adlı panelinde Zonguldaklılar Gültepe Kültür Merkezinde bir araya geldiler.

ZONDEF Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve ZONDEF Genel sekreteri Mustafa Kalaycı'nın önderliğinde düzenlenen panelde Zonguldak ile ilgili birçok yeni bilgiler verildi.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç'ın da katıldığı panel de Zonguldaklılara seslendi.

Kılıç;
"Bizler son dönemde adını sık sık kültürel faaliyetlerde duyduğumuz ve birçok etkinliğe de destek verdiğimiz Zonguldaklılar canı gönülden kutluyoruz. Ali Rıza Kiremitçi ile başlayan Zonguldak rüzgarı değerli başkanım Gurbet Altay ve gençlerle tüm hızıyla deva ediyor. Her zaman Zonguldaklıların yanındayız." dedi.

Ardından ZONDEF Başkanı yardımcısı ve Siyaset Komisyonu başkanı sahneye çıktı ve çalışmalarını anlattı.

Kara ;
"Biz Zonguldaklılar olarak geç başladık lakin hızlı ve emin adımlarla devam ediyoruz. Değerli Kağıthane Başkanım Fazlı Kılıçtan'a da verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Ve Kağıthane'den de Zonguldaklı meclis üyesi, yönetim kurulu üyeleri görmek isteriz." dedi.

Sonrasında Zonguldak Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Gurbet Altay sahneye çıktı ve ;

"Bizler dedik ki "hiçbirimiz hepimiz kadar güçlü değiliz.Biz birlikte daha da güçlüyüz.." dedik. Sadece demekle kalmayıp bunu uygulamaya da geçirdik. İşte şu manzara bize onu gösteriyor. Bir hafta önce Kadın ve Aile komisyonu Başkanımız Sevilay Karapınar hanımefendi ile "kadın olmak" paneli ile Beşiktaş'taydık. Şimdi de T.C. ilk ili Zonguldak ile değerli yazarımız Ahmet yaşar Akkaya ile buradayız.Yani Zonguldaklılar her yerde. Bu dalga dalga devam edecek. Bizlerin tecrübesi, gençlerin enerjisi ile Zonguldaklılar her yerde olacaktır. Öncelikle Mustafa Kalaycı başkanıma ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz." dedi.

Sonrasında ZONDEF Gençlik Spor Komisyonu başkanı ve Yeşilöz Köyü Derneği Başkanı Mustafa Kalaycı sahneye geldi;

"Bizler her zaman her yerde bir araya gelebiliyoruz. Gerek İstanbul'da gerekse diğer şehirlerde Zonguldaklılar seslerini duyurmaya başladılar. Bizler de üzerime ne düşüyorsa buradayız .." dedi.

Sanayi Ticaret Komisyonu Başkanı Samet Eren de Zonguldak'ın Değerleri Buluşuyor organizasyonun bir sonraki çalışmasının Bursa'da olacağını  ve Zonguldak'ın  Değerlerini tüm dünyaya duyuracağını belirtti.

Ardından aile fotoğrafı çekilerek sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER