Yüklenici firma rektörün zırhlı aracına el koydu...

Bartın Üniversitesi Rektörü Orhan Uzun’un AudiA6 markalı zırhlı lüks makam aracını yüklenici firma geri çekti. Firma gerekçe olarak; rektörlüğün hukuki olarak ihtilaflı bir konuyu gerekçe göstererek yükümlülüklerini yerine getirmemesini gösterdi.

Yüklenici firma rektörün zırhlı aracına el koydu...

74Medya'nın özel haberine göre BOMBA gelişme, 1 Şubat’ta yaşandı. Bartın Üniversitesi Rektörlüğü’nün açmış olduğu ihaleyi kazanan E.N. Klass Turizm Otelcilik Yolcu Taşımacılığı Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti, 14 ay önceki ihalenin şartnamesinde yer alan tüm talepleri karşılayan AudiA6 marka zırhlı otomobili, sıfır kilometre olarak teslim etmişti. Kiralama ihalesinin süresi 3 yıl, bedeli ise 335 bin lira olarak şartnamede yer aldı.

Ancak sözleşmenin bitimine 22 ay kala çarpıcı gelişmeler yaşandı. Yasalara uygun olmasına karşın söz konusu ihalenin ulusal ve yerel basında devletteki savurganlığa örnek gösterilmesiyle olumsuz bir algı oluşturuldu. Ayrıca yüklenici firmanın yaşadığı ihtilaflı bir hukuki durum gerekçe gösteren rektörlük, geçtiğimiz aralık ayında mali yükümlülüklerini aksattı. Bunun üzerine yüklenici firma, 1 Şubat’ta rektörlüğe ihtarname göndererek aracı geri çekti.

Şartnamede talep edilen özellikleri tam karşılayabilen aracın o günlerdeki değeri 600 bin liranın üstündeydi. Bugün ise yaklaşık 1 milyon 200 bin lira…

20 BİN LİRALIK TEMİNATI YAKTI, YASAKLI OLMAYI 
GÖZE ALDI. KİRALIK ARAÇ 14 AYDA 84 BİN KM YOL YAPMIŞ!

E.N. Klass şirket yetkilileri, ihtarnameyi çektikten bir gün sonra Bartın Üniversitesi’ne gelerek aracı geri aldı. Firma, ihale bitimine 22 ay olmasına rağmen, 20 bin liralık teminatının yanmasını, Bartın’da ihale yasaklı firmalar arasında yer almayı bile göze aldı. Aracın 14 ay gibi bir sürede 84 bin km gibi çok yüksek oranda bir yol yaptığı görüldü.

YÜKLENICI FIRMA AUDI A6’YA EL KOYDU

Kaynak: 74medya.com

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2019, 11:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
İhsan
İhsan - 2 yıl Önce

Hiç kimsenin yaptığı görev bu kadar pahalıya mal olamaz. Makam araçlarını kaldırmak lazım. kurumlarda hizmet araçları var onlar kullanılsın. Makam aracı olmayan çok daha fazla önemli görevlerde çalışanlar var, çoğu zaman otobüs kullananları biliyoruz. Makam aracı saltanatı özel işlerde kullanılıyor. Bartın üniversitesini yazıyorsunuz, Zonguldak üniversitesini de izleyin. Makam araçları şoför bırakılıp yasal olmadan sivil plaka takılıp kendileri tarafından kullanılıyor mu. Resmi görev olmayan özel işlere şoför almadan gidiliyor mu. Genel sekreter kendine, yasal hakkı olmamasına rağmen hizmet aracının camlarına film kaplatıp makam aracı yaptı mı. Lojmana cebinden yapması gereken masrafı devlete yükledi mi. Yapılan masraflar örtbas edildi mi. Bunları görüyoruz. Bu ne savurganlık. Cumhurbaşkanımız tasarruf dedikçe siz ne anlıyorsunuz. Muhafazakarlıktan dem vurursunuz.

SIRADAKİ HABER