Yargıtay'dan emsal karar! Kırmızı ışıkta geçen yandı

Mahkemeye taşınan bir vakada, Yargıtay'ın son kararıyla birlikte kırmızı ışıkta geçen ve kazaya sebep olan sürücünün manevi tazminat ödemesinin önü açıldı. Peki Zonguldaklı sürücülerin bu konudaki düşünceleri ne? Hep birlikte izliyoruz.

Yargıtay'dan emsal karar! Kırmızı ışıkta geçen yandı

Geçtiğimiz günlerde ebe olarak görev yapan bir kadına kırmızı ışıkta geçen dikkatsiz bir sürücü çarptı. Hayati tehlikeyle hastaneye kaldırılan sağlık görevlisinin kafatasında ve kalçasının sol uyruk kemiklerinde çok parçalı kemik kırıkları, vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar ve kesikler olduğu tespit edildi.

Birçok operasyon geçiren ebe, 8 ay boyunca işine devam edemedi. Bunun üzerine 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne dava açan kadın, 10 bin TL maddi ve çektiği üzüntüler sebebiyle 75 bin TL de manevi tazminat talep etti. Davacı, yargılama sırasında maddi tazminat talebinden vazgeçse de manevi tazminat talebini sürdürdü.
Dava dün itibarı ile son buldu: Diğer vakalara emsal olacak bir şekilde; hakim, kırmızı ışıkta geçen şoförün 20 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmetti. Bu vesileyle önümüzdeki dönemde trafik cezalarının basit vakalar olmasının da önüne geçilmiş olabilir. peki yargıtay'dan çıkan bu emsal karar hakkında zonguldaklı sürücüler neler düşünüyor?

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2018, 08:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER