Ulupınar'dan 3 Aralık ve 4 Aralık mesajı...

Ulupınar'dan 3 Aralık ve 4 Aralık mesajı...

Ulupınar'dan 3 Aralık ve 4 Aralık mesajı...

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" ve "4 Aralık Dünya Madenciler Günü" dolayısıyla birer mesaj yayınladı.

"ENGELLİLERİMİZLE EMPATİ KURARAK HAYATI PAYLAŞMALIYIZ…"

 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlayan Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar şu düşüncelere yer verdi;

"Engelli olmak bir tercih değildir. Sağlıklı insanların aynı zamanda bir engelli adayı olabileceği göz ardı edilmemelidir. Sağlıklı bireyler kendilerini engelli insanların yerine koyarak hareket ettiğinde, onların günlük hayatta ve yaşamları boyunca karşılaştıkları zorlukları anlamaları sayesinde, farkındalık oluşturarak engellilerimizin hayatını paylaşma sorumluluğunu daha çok üstlenip onlar için engelli yerine engelsiz bir ömrün sağlanmasında yardımcı olacaklardır.

Ülkemizde özellikle iktidarımız döneminde bu yönde yapılan çalışmalar sayesinde engelli hukuku oluşturulmuş, her alanda erişilebilirlik için kanun düzenlenmiş, pozitif ayrımcılık anayasal güvence altına alınmış,  engelli maaşı, bakıcı aylığı, rehabilitasyon merkezleri, özel okullar gibi birçok alanda engelli vatandaşlarımız birçok hakka sahip olmuşlardır.

Bunlarla birlikte 2023 hedefimiz, engellilerimizin hayatlarını kolay hale getirebilmek amacıyla barınma, ulaşım, iletişim ve çalışma şartları standartlarının sağlandığı ve ülke geneline yaygınlaştırıldığı, onların sosyal dışlanmışlığını hissetmediği bir Türkiye olmasıdır.

Bütün bu çabaların toplumun her kesimine yayılması gerekmektedir. Onlara hak ettikleri önemi ve değeri hissettirerek, onları kucaklayıp eşit olduklarını göstermeliyiz. Onurlu bir yaşam sürmeleri için her birey üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek zorundadır.

Zihinlerdeki ve gönüllerdeki engelleri aşarak hep birlikte daha mutlu, daha huzurlu bir dünya kurmak ümidiyle bütün engellilerin ve ülkemizin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor, insanlığa engelsiz bir yaşam diliyorum."

"4 ARALIK DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN…"

Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, madencilerin 4 Aralık Dünya Madenciler Gününü kutladı. Ulupınar kutlama mesajında;

"Madenlerin kıymetinin anlaşılmasından sonra çağlardır insanoğlu yeni kaynak arayışlarını sürdürmektedir. Doğal kaynakların önemi tüm dünyada herkesçe bilinmektedir. Bu kaynakların ortaya çıkarılmasında en büyük pay madencilerindir.

Madencilik dünyanın en eski mesleklerinden birisidir. Madencinin ömrü, fedakarlıkla, vefakarlıkla, cefakarlıkla geçmektedir.  Tehlikeli ve zor şartlar altında canları pahasına çalışan madencilerimiz büyük emek vermektedir. Madenciler,kaynakları insanlığın hizmetine sunarak bu sektörün ekonomide önemli bir yer tutmasını sağlıyorlar.

Ülkemizde, iktidar ve hükumet olarak madencilik sektörünün gelişmesi için de önemli adımlar atıyoruz. Madenlerde teknolojiyi artırarak insana dayalı bir politika oluşturmak için çalışıyoruz. Hedefimiz verimliliği artırarak istihdamı azaltmadan kömür madenlerinde üretimi fazlalaştırmaya yöneliktir.

Bu duygu ve düşüncelerle, ekmeğini dünyanın en zor ve anlamlı mesleğini yaparak kazanan, ülkemiz ve milletimizin geleceği için alın teri döken madencilerimizin 4 Aralık Dünya Madenciler Gününü kutluyor,  Yüce Mevla' dan kendilerine kolaylıklar vermesini temenni ediyor, geçtiğimiz günlerdebizleri derinden üzen Zonguldak' ta meydana gelen maden kazasında hayatlarını kaybeden Cafer Tepebaşı ve İsa Çeltik isimli madencilerimiz başta olmak üzere bugüne kadar madenlerde yaşamlarını yitirmiş olan bütün maden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum." ifadelerine yer verdi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2017, 06:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER